boch
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Wiślanie Jaśkowice zostali ukarani walkowerami 0:3 za dwa wygrane na boisku mecze: z Wieczystą Kraków (2:1) w półfinale Pucharu Polski rejonu Kraków i Sokołem Kocmyrzów (5:0) w 17. kolejce grupy zachodniej IV ligi. Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej uznał, że zawodnik Wiślan Konrad Balcer, który wystąpił w obu spotkaniach, powinien był w obu pauzować.

Dlaczego? Tu trzeba się cofnąć do rozegranego 9 listopada meczu I ligi okręgowej juniorów Prądniczanka Kraków - Wiślanie. Balcer zagrał w tym spotkaniu. Co zrobił? Czytamy w komunikacje WG MZPN:

"W 80 minucie został wykluczony z gry za gwałtowny atak wyprostowaną nogą w kolano przeciwnika, a po otrzymaniu czerwonej kartki uderzył przeciwnika w twarz otwartą ręką czym, naruszył jego nietykalność.
Ustęp 10. Regulaminu rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas MZPN stwierdza, że zawodnik, którego sędzia wykluczył z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki jest automatycznie zawieszony w prawach zawodnika i do czasu orzeczenia kary nie może brać udziału w rozgrywkach, w których został wykluczony, a w przypadku o którym mowa w ust. 8 również w innych rozgrywkach. Wspomniany ust. 8 mówi m.in. o naruszeniu nietykalności cielesnej i wysoce niesportowym zachowaniu przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim.
Podstawa prawna: § 18, ust. 8a, b i ust. 10, § 15, ust. 5g Regulaminu rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas MZPN na sezon 2019/2020".

11 listopada Konrad Balcer zagrał z Wieczystą (wszedł na boisko w 77 minucie), 16 listopada z Sokołem Kocmyrzów (od 83 minuty). Jaki ma to skutek dla pierwszej drużyny Wiślan?

Po pierwsze: walkower z Wieczystą oznacza awans właśnie tej drużyny do finału Pucharu Polski w rejonie Kraków.

Po drugie: tracąc trzy punkty za mecz z Sokołem, Wiślanie stracili pozycję lidera grupy zachodniej IV ligi. Przejęła ją Cracovia II. Teraz czołówka wygląda tak: 1. Cracovia II 41 pkt, 2. Wiślanie 39, 3. Wisła II Kraków 36.
Sokół Kocmyrzów awansował na przedostatnie, 17. miejscu, ma 11 pkt.