Wiślanie Jaśkowice zmarnowali karnego i ponieśli klęskę z Avią Świdnik

Tomasz Bochenek
Wiślanie w czterech tegorocznych meczach zdobyli tylko 1 punkt
Wiślanie w czterech tegorocznych meczach zdobyli tylko 1 punkt Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wiślanie Jaśkowice ulegli w Świdniku Avii aż 0:4. - Zdecydowanie kluczowym momentem była utrata pierwszej bramki, zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy - ocenia trener pokonanych Wojciech Ankowski.

Tak naprawdę chwilę rozgoryczenia Wiślanie przeżyli jeszcze przed przerwą, w 43 minucie, zaraz po tym, gdy w polu karnym Avii Grzegorz Labut został sfaulowany przez Mateusza Jarzynkę. Sędzia podyktował "jedenastkę", ale Łukasz Popiela jej nie wykorzystał - strzelił nad poprzeczkę.

- Może z perspektywy wyniku dziwnie to zabrzmi, ale my w pierwszej połowie graliśmy dobrze - ocenia trener Ankowski. Goście zdobywali teren, dochodzili do strzałów - w 18 min w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Bębenek, jednak został zablokowany. Po chwili, po centrze z kornera, uderzał Paweł Galos, ale dobrą interwencją wykazał się bramkarz ze Świdnika.

Drugą część meczu Wiślanie zaczęli od błędu w obronie, w efekcie którego Wojciech Białek pokonał Sebastiana Ropka. Za moment golkiper gości poradził sobie z mocnym strzałem byłego zawodnika Puszczy Niepołomice, Dominika Malugi. Gospodarzy prowadzenie uskrzydliło, a chwilę po tym, jak Ankowski dokonał w swojej ekipie trzech zmian naraz, W. Białek - po podaniu Krystiana Mroczka - podwyższył na 2:0.

Efektem prób poprawy wyniku przez Wiślan był jedynie bałagan w grze defensywnej. A gospodarze potrafili z niego zrobić użytek.

Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 W. Białek 46, 2:0 W. Białek 72, 3:0 Szpak 79, 4:0 Mroczek 84.
Avia: Piotrowski – Jarzynka, Drelich, Szymala (46 Kołodziej), Barański – Maluga (65 Nowak), Głaz, Czułowski (59 Orzędowski), Mroczek, W. Białek (77 Szpak) – Prędota (86 Wrzesiński).
Wiślanie: Ropek - Węgrzyn (68 N. Morawski), Galos, Sikora, P. Morawski - Michał Morawski (68 D. Białek), Labut (46 Kuliszewski) - Bębenek, Krasuski (85 Grzesicki), Czarnecki (68 Wcisło) - Popiela.
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Orzędowski dwie, Jarzynka, Barański – Galos, Krasuski. Czerwona kartka: Orzędowski (90). Widzów: 600.