Władza listy pisze

pg
Udostępnij:
Pisaliśmy już o trwających od kilku tygodni rozmowach władz Starego Sącza z przedstawicielami mieszkańców rynku i okolicznych uliczek, które mają być objęte programem gruntownej modernizacji. Trwa wymiana listów między obiema stronami.

STARY SĄCZ

Pisaliśmy już o trwających od kilku tygodni rozmowach władz Starego Sącza z przedstawicielami mieszkańców rynku i okolicznych uliczek, które mają być objęte programem gruntownej modernizacji. Trwa wymiana listów między obiema stronami.

   Przypomnijmy, że starosądeckie władze zleciły Agencji A-4 przygotowanie projektu przebudowy centrum miasta, z założeniem zachowania historycznego charakteru rynku i sąsiednich uliczek. Poważne zastrzeżenia co do tej koncepcji zgłaszają jednak m. in. przedsiębiorcy, którzy obawiają się, że podczas prowadzenia robót (mają kosztować 9,8 mln zł) znacznie mogą spaść obroty ich sklepów i firm usługowych.
   W liście z 20 bm. skierowanym do burmistrza Mariana Cyconia poinformowali oni, że zgodzą się na tę inwestycję. Muszą jednak otrzymać pisemne zapewnienia, że zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości w okresie prowadzenia robót, miasto weźmie na siebie koszty doprowadzenia mediów do ich posesji i w przypadku wystąpienia ewentualnych szkód w trakcie prac, gmina oszacuje je zapłaci za ich usunięcie.
   Burmistrz niemal natychmiast odpisał. "W nawiązaniu do Państwa pisma z dnia 20 lutego 2004 roku w sprawie przebudowy starosądecki ego rynku, odpowiadając na poruszane przez Państwa kwestie, ze swej strony zapewniam:
   1. Organ podatkowy w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym na wniosek podatnika może umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe. W tym celu każdy z Państwa może po otrzymaniu nakazu zwrócić się z wnioskiem o umorzenie podatku.
   2. Nie będziecie Państwo obciążeni kosztami doprowadzenia mediów do swoich nieruchomości ani kosztami włączenia ich do sieci.
   3. W przypadku wystąpienia szkody budowlanej powstałej w budynkach w obrębie wykonywanych prac wystąpię do wykonawcy robót i zobowiążę go do usunięcia szkody na jego koszt".
   To pismo otrzymała grupa dziewiętnastu właścicieli posesji. Jednak nie są oni zadowoleni ze sformułowań zawartych w tym liście. - Uważamy, że zapewnienia są jednak nieco enigmatyczne, jak: możecie, wystąpię... Nam zaś chodzi o wyraźne, pisemne gwarancje pana burmistrza. Dlatego będziemy prosić o precyzyjne stwierdzenia dotyczące przedstawionych przez nas trzech postulatów. (pg)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie