Włochy kolejnym finalistą Euro 2016

Jerzy Filipiuk
Reprezentacja Włoch jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie awans do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2016 roku we Francji.

O kwalifikacji „Squadry Azzurry” - aktualnego wicemistrza Europy - przesądziło jej dzisiejsze zwycięstwo w Baku nad Azerbejdżanem 3:1 (2:1).

Prowadzenie dla gości uzyskał w 11 minucie Eder. 20 minut później wyrównał Dimitrij Nazarow, który pokonał Gianluigiego Buffona, wykorzystując błąd włoskiej defensywy.

W 43 minucie ponowne prowadzenie przyjezdnym zapewnił, trafiając do pustej bramki po zagraniu Antonio Candreva, Stephan El Shaarawy, a wynik spotkania w 65 minucie ustalił Matteo Darmian.

W drugim meczu grupy H Norwegia pokonała w Oslo Maltą 2:0 (1:0) po bramkach Alexandra Tetteya w 19 minucie i Alexandra Soderlunda w 52 minucie. Gospodarze są na drugim miejscu w tabeli. Jeśli w trwającym meczu Chorwacja nie pokona w Zagrzebiu Bułgarii, Norwegia już dziś zapewni sobie awans.