Włoscy policjanci na ulicach Krakowa. Będą czuwać nad...

Włoscy policjanci na ulicach Krakowa. Będą czuwać nad turystami

Zdjęcie autora materiału
Bartosz Dybała

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Włoscy policjanci na ulicach Krakowa. Będą czuwać nad turystami
1/22
przejdź do galerii
W pierwszej połowie lipca, na terenie województwa małopolskiego, dwoje włoskich funkcjonariuszy, tj. sovrintendente Maria Cali (Polizia di Stato – Direzione Centrale Roma) i assistente Marzena Michalska (Polizia di Stato - Biella ) będą pełnili służbę patrolową wraz z polskimi policjantami.
Zobacz galerię
Wspólne działania prewencyjne są wynikiem porozumienia* zawartego w Rzymie w listopadzie 2016 roku pomiędzy Komendantem Głównym Policji RP a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej. Do zadań polsko–włoskich patroli należy pełnienie służby w miejscach o największym natężeniu ruchu turystycznego. Spodziewanym efektem służb ma być zwiększenie poczucia bezpieczeństwa turystów z Włoch a także, w razie potrzeby, ułatwienie kontaktów z polską Policją.

Są to już kolejne takie działania, które zbiegają się z sezonem wakacyjnym, a więc również większym natężeniem turystów. Wzorem ubiegłego roku, łączone służby pełnione będą głównie w Krakowie, w rejonie Starego Miasta. Włosi będą asystować i pomagać naszym policjantom.

2 lipca Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie podinsp. Zbigniew Nowak przywitał włoskie policjantki w siedzibie jednostki zapoznając z jej strukturą, a 3 lipca pełniły już służbę na terenie Krakowa zapoznając się z topografią i specyfiką Starego Miasta.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
rozumiem, że mają robić za tłumaczy?:)

Luck (gość)

Zgłoś naruszenie treści

żeby turyści włoscy w końcu się z kimkolwiek dogadali :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
PR poziom żal

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Chciałbym je zobaczyć w akcji z pijanymi klientami pod jakąś knajpą. Albo zbierające żula z Plant na izbę wytrzeźwień. A tu pewnie przejdą się dwa razy wokół Rynku i raz po Kazimierzu i do domu. I...rozwiń całość

Chciałbym je zobaczyć w akcji z pijanymi klientami pod jakąś knajpą. Albo zbierające żula z Plant na izbę wytrzeźwień. A tu pewnie przejdą się dwa razy wokół Rynku i raz po Kazimierzu i do domu. I to jeszcze z kilkuosobową obstawą. Na siłę robiony PR jaka to polska policja jest nowoczesna i międzynarodowa. Niech im pokażą toalety w komisariatach np na Zgodyzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
szkoda że nie ma już miesięcznic w Krakowie

a32 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

to by się italiańce pośmiali z polskiego duce i jego obstawy

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Aaaaa

Refael (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

W Pl to dziewczyny w tym wieku już dawno są na emeryturze. Po zawodówce, liceum - bez matury - idą do policji w wieku 19 lat ... i szybciutko emeryturka )))
... jak widać polska policja świetnie...rozwiń całość

W Pl to dziewczyny w tym wieku już dawno są na emeryturze. Po zawodówce, liceum - bez matury - idą do policji w wieku 19 lat ... i szybciutko emeryturka )))
... jak widać polska policja świetnie sobie radzi z brakami kadrowymi .... ))) ... zatrudniliśmy Włoszki ... )))zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo