Wniosek o odwołanie konserwatora Jana Janczykowskiego już u...

Wniosek o odwołanie konserwatora Jana Janczykowskiego już u wojewody. Ale wojewoda na urlopie...

Zdjęcie autora materiału
Piotr Subik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wniosek o odwołanie konserwatora Jana Janczykowskiego już u wojewody. Ale wojewoda na urlopie...

©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Do wojewody małopolskiego wpłynął już wniosek wiceminister Magdaleny Gawin o odwołanie ze stanowiska małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków Jana Janczykowskiego. - Wojewoda przebywa na urlopie do końca tygodnia, decyzje zapadną później - usłyszeliśmy w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Wniosek o odwołanie konserwatora Jana Janczykowskiego już u wojewody. Ale wojewoda na urlopie...

©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Wniosek wiceminister kultury i generalnego konserwatora zabytków wpłynął do urzędu dopiero w poniedziałek, 6 sierpnia po południu, mimo że Magdalena Gawin zapowiedziała go już tydzień temu. Jak usłyszeliśmy - jest bardzo lakoniczny w treści. Minister Gawin wnioskuje o odwołania Jana Janczykowskiego, ale nie przedstawia uzasadnienia.

Przypomnijmy, według wiceminister Gawin Jan Janczy­kowski dopuścił się nieprawidłowości przy wydawaniu zezwoleń na budowę apartamen­tow­ca na krakowskim Stradomiu (podczas prac budowlanych odkryto w tym miejscu 1609 ludzkich szkieletów z okresu średniowiecza, co i tak nie spowodowało przerwania inwestycji przez konserwatora). Drugie „przewinienie” Janczy­kows­kiego, według ministerstwa, to zbyt słabe zaangażowanie w ratowanie drewnianej architektury Zakopanego.

Zapytaliśmy MKiDN, na czym dokładnie polegają nieprawidłowości dotyczące inwestycji na krakowskim Stradomiu. Otrzymaliśmy odpowiedź, że postępowania, których celem jest wyjaśnienie, czy decyzje konserwatora wydano z rażącym naruszeniem prawa są w toku.

W rozmowie z „Dziennikiem Polskim” małopolski konserwator przekonywał, że zaskoczyła go decyzja minister Ga­win, a w podnoszonych przez nią sprawach nie ma sobie nic do zarzucenia.

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?

Źródło: vivi24

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zmyślamy z dziennikiem

notak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jeśli pani wiceminister nie przysłała na piśmie zarzutów, to ryzykowne jest publikowanie jej rzekomej ustnej wypowiedzi o "dopuszczeniu się nieprawidłowości". Które są tylko w wyobraźni aktywistki...rozwiń całość

Jeśli pani wiceminister nie przysłała na piśmie zarzutów, to ryzykowne jest publikowanie jej rzekomej ustnej wypowiedzi o "dopuszczeniu się nieprawidłowości". Które są tylko w wyobraźni aktywistki i ustosunkowanych sąsiadów inwestycji, rozeźlonych na nielubiane przez nich zmiany otoczenia. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To Gawin

Ciapek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Ta Gawim- entuzjastycznie oklaskiwała ta nowakonsul Izraela w trakcie jej bezczelnego wystąpienia ! Jest dalej wiceministrem ??

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo