Wójcicka jedzie do Paryża

STM
W gronie reprezentantek Polski powołanych na te zawody znalazła się również występująca w kategorii 78 kg zawodniczka tarnowskich Błękitnych, Barbara Wójcicka. Przypomnijmy, że dla podopiecznej trenera Krzysztofa Sieniawskiego będzie to już trzeci w tym roku start w turnieju klasyfikacyjnym. W pierwszym z nich, rozgrywanym w Moskwie (kategoria "Super A"), Wójcicka pokonała 7-0 Rosjankę Wierę Moskaluk oraz wygrała 10-0 z Veronicą Tataru z Mołdawii. W kolejnej walce przegrała jednak 0-10 z Brytyjką, Michelle Rogers, a w pierwszym pojedynku repesażowym uległa w identycznym stosunku Hiszpance, Esther San Miguel. W Sofii zawodniczka Błękitnych została natomiast wyeliminowana z turnieju już po pierwszej walce, w której uległa 0-3 wspomnianej już Michelle Rogers.

Judo

Podczas najbliższego weekendu w Paryżu rozegrany zostanie kolejny turniej kategorii "A" seniorek w judo, będący zarazem kwalifikacją do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
   Za tydzień (14-15 lutego) zawodniczkę Błękitnych czeka natomiast start w kolejnym międzynarodowym turnieju, rozgrywanym tym razem w austriackiej miejscowości Leonding. (STM)