Wójcicka ponownie siódma

STM
W kolejnym, tegorocznym występie w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Atenach, judoczka Błękitnych Tarnów, Barbara Wójcicka wywalczyła w turnieju rozgrywanym w Hamburgu w kategorii Super A, siódmą lokatę. Nadal więc nie może być pewna wyjazdu do Grecji.

Judo

Występująca w kategorii wagowej 78 kg tarnowianka, której klubowym trenerem jest Krzysztof Sieniawski, w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej przegrała natomiast 0-7 (po dogrywce, pod koniec siódmej minuty walki) z późniejszą zwyciężczynią zawodów, Japonką Mizuho Matsuzaki. W walkach repasażowych tarnowianka wygrała 10-0 z zawodniczką Kazachstanu, Warwarą Masjuginą, następnie w identyczny sposób udowodniła zaś swą wyższość nad Rosjanką, Wierą Moskaluk. W pojedynku o piątą lokatę zawodniczka Błękitnych nie sprostała niestety Kubance Yurisel Laborde (0-10) i jak już wspomnieliśmy, sklasyfikowana została ostatecznie na siódmej pozycji. Nasza kadra zostaje w Hamburgu do czwartku. Na miejscu planowany jest camp z udziałem kilku ekip. Kolejne starty i szansa na olimpijską kwalifikację przed tarnowianką w marcu we Włoszech i Estonii. W maju natomiast ostatnia okazja, mistrzostwa Europy w Belgradzie. (STM)