Wojdak do Berlina

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Olsztynie były kwalifikacją na mistrzostwa Europy. Minimum na tę imprezę wypełniło dwunastu pływaków.

Wśród tych, którzy wywalczyli przepustkę do Berlina, znalazł się Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim), który znakomicie spisał się na 400 i 1500 m stylem dowolnym – na tym drugim dystansie miał złoto.

Medale zdobyli przedstawiciele trzech małopolskich klubów. AZS AGH w klasyfikacji zajął 9. miejsce, za 2 złote, srebrny i brązowy krążek.

Po te z najcenniejszego kruszcu sięgnął Mateusz Wysoczyński na 200 m stylem grzbietowym (faworyt Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra został w finale zdyskwalifikowany na nieprawidłowy nawrót) i żeńska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym.

Unia Oświęcim w rankingu była 12. – złoto, srebro i 2 brązy, a Jordan Kraków 20. – 1 srebro. Klasyfikację wygrała Juvenia Wrocław (7-6-2).