Wojna nerwów

GM
Cały sobotni mecz toczył się na przewagi. Zespół Henryka Włodarczyka udowodnił po raz kolejny, że jest specjalistą od rozstrzygania końcówek na swoją korzyść. Dzień później również imponowali żelaznymi nerwami, choć rywalizacja była już mniej zacięta.

I runda play-off w II lidze siatkarzy

Nie było niespodzianki w meczach I rundy play-off II ligi siatkarzy. Zgodnie z oczekiwaniami siatkarze MKS Andrychów pokonali dwukrotnie Politechnikę Śląską Gliwice i żeby awansować do finałowej rundy potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa. Mimo dwóch wygranych po 3-1, andrychowianie nie są faworytem spotkań w Gliwicach. Mają jednak nadzieję, że tam uda im się zakończyć rywalizację.
   Przełomowy był trzeci set niedzielnego meczu. Wcześniej akademikom udało się wyrównać stan meczu na 1-1 i prowadzili 24-21. Wtedy gospodarze dokonali nie lada wyczynu: dzięki mocnym zagrywkom Fijałka udało im się wyrównać 24-24 i wygrać trzeciego seta 26-24. Wcześniej przegrywali w nim nawet 2-11. - Ostatni taki pościg mieliśmy w meczu z Olkuszem we własnej hali. Wtedy również rywale mieli piłkę setową, prowadząc 5 punktami, ale udało nam się ich dogonić. Na pewno mocne nerwy w decydujących momentach pomagają nam wygrywać - mówi trener MKS Henryk Włodarczyk.
   W obu spotkaniach szkoleniowiec zdecydował się tylko na jedną zmianę, wprowadzając na parkiet na chwilę Radosława Bogacza. Podobać się mogła zwłaszcza gra libero MKS Radosława Janora, który bronił piłki w niezwykle trudnych sytuacjach. Nie zawiódł również Sławomir Pietrzyk, który jeszcze rok temu był rezerwowym, a teraz jest czołową postacią tej drużyny.
   Teraz MKS czeka wyjazd do Gliwic po trzecie zwycięstwo - Jeśli będziemy grać tak skoncentrowani, jak u siebie, to powinniśmy rozstrzygnąć rywalizację już w najbliższy weekend - mówi szkoleniowiec MKS.