Wojownicze baby zaprowadziły 80-letniego Władysław...

Wojownicze baby zaprowadziły 80-letniego Władysław Kućmierczyk z Zielonek na podium ogólnopolskiego konkursu

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wojownicze baby zaprowadziły 80-letniego Władysław Kućmierczyk z Zielonek na podium ogólnopolskiego konkursu
1/2
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Zielonki

Senior z Zielonek Władysław Kućmierczyk jako jedyny reprezentował Małopolskę na 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Ostrołęce. Zdobył trzecie miejsce w ogólnokrajowych zmaganiach.
Jurorzy konkursowi wysłuchali 48 wykonawców w kategorii turnieju recytatorskiego oraz 7 wykonawców w kategorii wywiedzione ze słowa. Władysław Kućmierczyk, który ukończył już 80 lat startował w kategorii turniej recytatorski.

Najpierw przeszedł trzy konkursowe etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. W konkursie krajowym wyżej niż pana Władysława oceniono tylko Marcina Gargasa z Teatru Słowa Proscenium w Szczecinie i Kamila Michaluka ze Słupska. Natomiast trzecie miejsce Władysław Kućmierczyk zajął ex aequo z Sylwią Achu z Poznania.

Pan Władysław zaprezentował w Ostrołęce dwa utwory: wiersz „Ewa” Juliana Tuwima i monolog „Jak baby wojowały” Michała Raka. ten drugi wykonał w gwarze krakowskiej.

W etapie gminnym konkursu recytatorskiego w Zielonkach w tym roku po raz pierwszy wystartowali dorośli, było to sześc osób.
Pan Władysław startował w niejednym konkursie. Sprawdza się w zmaganiach literackich: recytuje, układa ballady, występował w kabarecie. Jest wciąż czynnym sportowcem, prowadzi szkolną ligę tenisa stołowego w gminie Zielonki.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Mówimy po krakosku

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo