WOŚP 2019: program, cel, aukcje w Krakowie. Kiedy jest finał...

WOŚP 2019: program, cel, aukcje w Krakowie. Kiedy jest finał WOŚP 2019

Redakcja

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

14.01.2018 krakow  wosp wielka orkiestra swiatecznej pomocy 26 final kwesta fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press
1/2
przejdź do galerii

14.01.2018 krakow

wosp wielka orkiestra swiatecznej pomocy 26 final kwesta
fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Kiedy jest finał WOŚP 2019? Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia. Jak co roku w działania Fundacji włącza się Kraków. Sprawdź program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2019. Gdzie oglądać transmisję na żywo z finału WOŚP 2019?


WOŚP 2019. Znamy już plany na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie
WOŚP 2019 - jaki cel


Na co w tym roku zbiera datki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Tym razem celem, na który zostaną przeznaczone pieniądze z puszek jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziś takich placówek jest w Polsce prawie 50 i to właśnie tam trafiają najciężej chore dzieci.

A do właściwej diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków niezbędne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Właśnie na zakup tego specjalistycznego sprzętu zostaną przeznaczone pieniądze zebrane przez wolontariuszy WOŚP.

WOŚP 2019 ponownie zagra w Krakowie


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra mocno w naszym mieście. Koncerty, nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku i Bieg Wielkich Serc - to tylko część atrakcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie.

Wszystkie informacje o Finale WOŚP w Krakowie na stronie Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiejwww.orkiestra.gk.pl oraz na profilu facebookowym WOŚP w Krakowie
13 stycznia już po raz 27. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - blisko 120 tys. osób w Polsce i kilkudziesięciu miejscach na świecie - będą zbierali pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Finał WOŚP to również setki imprez, koncertów, happeningów organizowanych przez sztaby, których w tym roku będzie 1700.

WOŚP 2019 w TV - o której i gdzie oglądać?


Gdzie oglądać transmisję na żywo z finału WOŚP 2019? Transmisję z finału WOŚP 2019 będziemy mogli śledzić na kanale TVN w godzinach:
  • 12:30
  • 13:55
  • 16:20
  • 18:45
  • 19:45
  • 22:35


WOŚP 2019 w Krakowie: wiele atrakcji


Jak co roku na Rynku Głównym w Krakowie przygotowano wiele atrakcji: nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku. Za symboliczny datek do puszki będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami.

Do akcji przyłączyło się również Nowohuckie Centrum Kultury, które zaprasza do swojego sztabu. Tradycyjnie odbędzie się również kiermasz, podczas którego harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować swoje stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To właśnie tam w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz samodzielnie przygotowane przez uczniów i harcerzy przedmioty.

Główną atrakcją będzie koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych. Wstęp na koncert - datek do puszki.

Niezwykłą inicjatywę przygotowali również krakowscy przewodnicy, którzy jednoczą siły, by bez focha wesprzeć cel 27. finału WOŚP! Przygotowali oni zestaw kilku bardzo interesujących wycieczek po Krakowie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - czy to rodowity Krakus, czy też gość z innej części naszego kraju. Będzie można zwiedzić m.in. Podziemia Rynku Głównego.

W ubiegłym roku WOŚP pobił swój rekord kwotą 126 milionów złotych. W sumie przez 26 finałów udało się zebrać 951 mln zł.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo