WOŚP 2019. Wielkie granie, loterie, zabawy, a potem serca...

WOŚP 2019. Wielkie granie, loterie, zabawy, a potem serca zalane łzami

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

WOŚP 2019. Wielkie granie, loterie, zabawy, a potem serca zalane łzami
1/38
przejdź do galerii

©Fot. facebook/Codzienne Wiadomości Krzeszowic

Mieszkańcy powiatu krakowskiego hojnie obdarowali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zebrano łącznie ponad 280 tys. zł. Jak co roku było wielkie, solidarne pomaganie. Potem przyszły dramatyczne wieści z Gdańska o ataku i śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. I znów była solidarność serc.
Nim radość pomagania zepsuł nożownik z Gdańska, były koncerty zespołów grających muzykę rozrywkową, dyskotekową i klasyczną. W Zabierzowie Finesis Trio dało koncert arii i utworów musicalowych oraz operetkowych. Do Skały przyjechał teatr Nicoli ze spektaklem muzycznym Country Show. A podczas licytacji wystawiano ciekawe figurki Afrykanek, strój pilota, a dla głodnych gorące pstrągi.


W Słomnikach licytowano koszulki klubowe: Słomniczanki i Wisły oraz dzieła artystów. A dopełnieniem był koncert zespołu Bez Reszty. W Skawinie lokalni artyści mieli okazję pochwalić się talentami muzycznymi i tanecznymi, były pokazy cheerleaderek i prezentacje rękodzieła. A wśród licytowanych fantów: jeden dzień w roli bibliotekarza, strój Kapitana Skawina oraz biżuteria i inne cacka.

Kwestujący wolontariusze to uczniowie i dzieci, ale także nauczyciele, przedsiębiorcy, strażacy. Zieloneccy wolontariusze ruszyli nie tylko na ulice swoich wiosek, ale i na lotnisko w Balicach oraz krakowski Rynek.

Najwięcej pieniędzy zebrano w gminie Krzeszowice - łącznie ponad 65,6 tys. zł. W Zielonkach i Zabierzowie datki przekroczyły 50 tys. zł. W Świątnikach Górnych wolontariusze, w dużej mierze strażacy, wsparli Orkiestrę kwotą 37,6 tys. zł. Skalanie dali ponad 34 tys. zł, a Skawina 23,7 tys. zł. W gminie Słomniki zebrano 19,5 tys. zł.

FLESZ: Śmierć Pawła Adamowicza jednoczy kraj, Polacy mówią "Stop Przemocy!"


[reklama]

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo