WOŚP 2019. Zobacz, jakie atrakcje szykują sądeckie sztaby...

WOŚP 2019. Zobacz, jakie atrakcje szykują sądeckie sztaby WOŚP. Przyjdź i wrzuć datek do puszki

Zdjęcie autora materiału
Alicja Fałek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

WOŚP 2019. Zobacz, jakie atrakcje szykują sądeckie sztaby WOŚP. Przyjdź i wrzuć datek do puszki

©Damian Radziak

Osiem sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa na Sądecczyźnie. W niedzielę, 13 stycznia, na ulicach miast i wsi będzie można spotkać wolontariuszy, którzy za datek wręczą nam czerwone serduszko. Nie zabraknie imprez towarzyszących zbiórce.
WOŚP 2019. Zobacz, jakie atrakcje szykują sądeckie sztaby WOŚP. Przyjdź i wrzuć datek do puszki

©Damian Radziak

W tym roku WOŚP zagra w całej Polsce i w różnych zakątkach świata po raz 27. W niedzielę do puszek zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Nowosądecki Sztab WOŚP już po raz trzeci zawiązał się w wyniku inicjatywy oddolnej mieszkańców Nowego Sącza - mówi szefowa sztabu Magdalena Furmanek-Kopiec. - Ogromnie cieszy taka aktywizacja sądeczan, którzy w kalendarz swoich działań na styczeń od lat wpisują Finał WOŚP.

Na ulice Nowego Sącza wyruszy stu wolontariuszy wspomaganych przez inne osoby. Dzięki współpracy z urzędem miasta i prezydentem Ludomirem Handzlem, na płycie rynku od rana do wieczora nie zabraknie atrakcji.

Na godz. 10.30 zaplanowano przemarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców spod pomnika Adama Mickiewicza pod ratusz. Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

W czasie Finału (od godz. 11 do 21) będą: koncerty, pokazy m.in. umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, czy aktywności Strzelców, przejażdżki terenówkami 4x4. Za wrzucenie datku do skarbonek WOŚP będzie można m.in. zdobyć kolację w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza, obrazy, rękodzieła, biżuteria, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP. W samym Ratuszu zainstalowany zostanie przez Hobbity.pl Games Room, w nim dzieci będą mogły pobawić się z animatorami i spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

W tym dniu mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli powalczyć także o sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł dla miejscowej placówki medycznej, realizując konkurs „Ściskawa”, w którym chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieściło się w określonym czasie jak najwięcej ludzi. Nowosądecka „Ściskawa” rozpocznie się o godz. 18.

Na scenie zagrają m.in. podopieczni Pałacu Młodzieży, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers, 4 Szmery i Arkadio. Nie zabraknie także „światełka do nieba” tym razem puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego kalibru.

Również w Starym Sączu nie zabraknie atrakcji związanych z WOŚP. Wolontariusze od rana będą kwestować na ulicach miasta i gminy, a od godz. 16 do 20 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari będą koncerty, pokazy, licytacje i loterie. Teatrzyk Integracyjny Stowarzyszenia Gniazda wystawi spektakl, a zagrają m.in. Bystro Kicora i Kapela Na Dzień Dobry.

W Piwnicznej-Zdroju w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się natomiast Turniej Sportowy. Od godz. 9 do 16 będzie można kibicować zawodnikom sportowej rywalizacji, a przy okazji wesprzeć WOŚP. W planie są też gry i zabawy w kąciku animacyjnym dla dzieci, koncerty i występy, kiermasz kulinarny, licytacje ciekawych przedmiotów i usług i Światełko do Nieba na parkingu przed szkołą.

W Krynicy-Zdroju sztab WOŚP będzie gościł w Pijalni Głównej. Już o godz. 10.30 dla wszystkich zgromadzonych mieszkańców, turystów i kuracjuszy zagra Orkiestra Zdrojowa. Po przerwie, o godz. 15 musical „Niepodległa" i występy: Butterfly Crew, Funky Dolls, Fruciaki, Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury, Zespołu Wokalnego Kryniccy Seniorzy oraz zespołu Pogranicze i Małe Pogranicze. W przerwach między występami odbywać będą się aukcje przedmiotów, z których dochód wesprze WOŚP.

WIADOMOŚCI Z SĄDECCZYZNYFLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?
Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A

lemur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Niech szykują nawet cuda na kiju , byleby by mi puszki bezczelnie pod nos nie podtykali . (;-

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo