Woźniak minimalnie spóźniony

(PAN)
III liga koszykarzy. Z zaplanowanych na miniony weekend czterech spotkań rozegrano tylko dwa.

Prowadzący w tabeli AZS Politechnika Krakowska grał w Oświęcimiu z Niwą i przegrał 84:85. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. W sumie było to małe derby... Krakowa, bo w zespole z Oświęcimia występują młodzieżowcy AZS AGH Kraków.

Na 2 minuty przed końcem Politechnika prowadziła ośmioma punktami, ale wówczas Borówka dwukrotnie trafił za trzy punkty doprowadzając do stanu 85:84. Krakowianie mieli niespełna sekundę na rozegranie akcji i choć Woźniak niemal z połowy boiska posłał piłkę do kosza, to sędziowie uznali, że skrzydłowy AZS oddał rzut po końcowej syrenie i dwa punkty zgarnęła Niwa.

Mimo porażki uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Zabrakło mi dwóch kluczowych graczy: Dwernickiego i Stecki. Teraz przed nami kluczowe mecze, naszym celem jest awans do baraży o II ligę – powiedział trener AZS PK Marcin Kękuś.

W drugim rozegranym meczu Skawa Wadowice uległa Unii MUKS 1811 Tarnów 59:75.W tabeli prowadzi AZS Politechnika Krakowska przed Niwą i AZS Politechniką Kielce.