Wprowadzenie Pakietu Fit for 55 wymaga radykalnych działań. Samorządy są gotowe?

Materiał informacyjny VII Europejski Kongres Samorządów, 11 – 12 kwietnia 2022 r.
Udostępnij:
Komisja Europejska szumnie ogłosiła 14 lipca 2021 r. pakiet legislacyjny Fit For 55, który ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej o 55 proc. do 2030 r. Zagadnienie jest szeroko komentowane. Również podczas najbliższego Europejskiego Kongresu Samorządowego w Mikołajkach, jeden z ponad 100 paneli został poświęcony temu tematowi.

Z założenia działania podjęte przez kraje UE mają wpłynąć na zrównoważony wzrost gospodarczy państw Wspólnoty, zmniejszyć korzystanie z paliw kopalnych oraz upowszechnić odnawialne źródła energii tzw. OZE, które umożliwią wprowadzenie nowych technologii i rozwój infrastruktury. Wszystko to dla dobra ludzkości.

Polska popiera, co do zasady, realizację celów klimatycznych i zdaje sobie sprawę, że konieczna jest transformacja naszej gospodarki w kierunku niskoemisyjnym, ponieważ brak działań będzie nas w przyszłości kosztować więcej niż wprowadzenie niezbędnych zmian „teraz”. Jednak to przedsięwzięcie wymaga radykalnych działań.

- Implementacja pakietu będzie szczególnie trudna w przypadku Polski. Fit for 55 wpłynie głównie na mieszkalnictwo, mobilność i energię, żeby przyspieszyć zieloną transformację – twierdzą organizatorzy VII Europejskiego Kongresu Samorządów.

Podczas panelu „Jak pakiet wpłynie na jednostki samorządu terytorialnego i ich gospodarkę energetyczną? Czy samorządy są gotowe na Fit for 55?” moderowanego przez dr Krzysztofa Księżopolskiego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Katedra Polityki Publicznej, paneliści w składzie: dr Rafal Gawin, Urząd Regulacji Energetyki, Andrzej Grzyb, poseł na Sejm RP, Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Paweł Poncyljusz, poseł na Sejm RP będą się zastanawiali „jak pakiet wpłynie na jednostki samorządu terytorialnego i ich gospodarkę energetyczną?” oraz „Czy samorządy są gotowe na Fit for 55?”.

Organizator Kongresu

Tu podaj tekst alternatywny

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Tu podaj tekst alternatywny

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wprowadzenie Pakietu Fit for 55 wymaga radykalnych działań. Samorządy są gotowe? - Strefa Biznesu

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie