Wreszcie udany wyjazd

Jacek Żukowski
I liga piłkarzy ręcznych. Chrzanowianie wygrali po raz pierwszy w tych rozgrywkach na parkiecie rywala. Wszystkie poprzednie spotkania przegrali.

Olimp Grodków - MTS Chrzanów 25:32 (14:18)

Bramki: Prokop 10, Kolanko 3, Piech 3, Żubrowski 3, Baran 2, Gradowski 1, Klimków 1, Bujak 1, Ćwierczyńśki 1 - D. Skoczylas 7, M. Skoczylas 6, Rola 4, Wierzbic 4, Gasin 4, Kirsz 2, Stroński 2, Madeja 1, Olszewik 1, Orlicki 1.

Przed meczem goście mieli jeszcze teoretyczną szansę na zajęcie 11. lokaty, ale wobec remisu wyprzedzającego ich o trzy punkty AZS-u AWF-u Biała Podlaska te szanse spadły do zera. Chrzanowianie mogą się tylko zrównać z rywalem punktami, ale mają gorszy bilans bezpośrednich gier. Co najwyżej uplasują się więc na 13. miejscu, które sprawi, że walkę o pozostanie w lidze będą musieli stoczyć w barażach z wicemistrzem II ligi.

Ponieważ goniący ich KSZO Ostrowiec Świętokrzyski też wygrał swój mecz, została różnica jednego „oczka”, więc MTS będzie musiał wygrać ostatni mecz w lidze, by na pewno zapewnić sobie udział w barażach.

W Grodkowie wszystko układało się po myśli gości, wygrywali 4:1, potem 7:4, ale po kwadransie gry gospodarze doszli ich na 9:10, a niebawem był remis - 11:11. Podopieczni trenera Rafała Bugajskiego potrafili jednak zewrzeć szyki i do przerwy prowadzili. Znakomicie zaczęli II połowę (14:19), ale miejscowi znów ich „złapali” - 19:20. Od 39 min trwała więc wyrównana walka - bramka za bramkę. Gdy chrzanowianie uciekli w 54 min na 28:23, stało się jasne, że ten mecz muszą wygrać.