Wrócili z Sosnowca bez punktów

(AS)
Hokej W ostatniej kolejce pierwszej ligi zespół 1928 KTH Krynica wrócił bez punktów z Sosnowca. Kryniczanie przegrali oba mecze 3:5 i 4:7.

Zespół z Sosnowca ma bardzo mocny skład i aspiracje, by grać w ekstraklasie. W pierwszym meczu kryniczanie długo walczyli jak równy z równym. Prowadzili 1:0, potem w 23 minucie 3:1. Potem gospodarze podkręcili tempo i już w 23 minucie wyszkli na prowadzenie 4:3, a potem zdobyli jeszcze jedną bramkę.

W rewanżu przewaga Zagłębia była spora już od pierwszych minut. Po 6 minutach prowadzili 2:0, potem w 42 minucie już 7:1. Dopiero w końcówce meczu kryniczanie zmniejszyli rozmiary porażki.

– _Trzeba jasno powiedzieć, że w obu meczach zespół z Sosnowca była wyraźnie lepszy. W pierwszym meczu mogliśmy się pokusić o lepszy wynik, ale straciliśmy głupie bramki. Drugi pojedynek był bez historii _– powiedział nam trener KTH Krynica Dominik Salamon.

1928 KTH czeka jeszcze mecz z SMS I. Niezależnie od wyniku w play-off kryniczanie zagrają z KS Toruń.__

Zagłębie Sosnowiec – 1928 KTH Krynica 5:3 (1:2, 3:1, 0:0)
Bramki dla KTH: Ałeksiuk, Zieliński, Przyborowski.
Zagłębie – KTH 7:4 (4:1, 2:0, 1:3)
Bramki dla KTH: Maj 2, Bryła, Ryabov.
KTH: Szczerba – Zieliński, Myjak, Chabior, Ałeksiuk, Cieślicki – Kruczek, maj, Maczuga, Bryła, D. Zabawa – Krokosz, Pach, Ryabov, Rostowski, Leśnik – Dudzik, Grebla, Ratica, Przyborowski.