Wrócili z tarczą

SYP
Świetnie spisali się zawodnicy olkuskiego Jurajskiego Klubu Oyama Karate podczas Mistrzostw Europy Oyama IFK, jakie odbywały się w estońskim mieście Johvi.

Olkuscy karatecy na Mistrzostwach Europy w Estonii. Fot. arch. klubu

OLKUSZ

Wicemistrzem Europy został Norbert Szwagierczak (6 kyu), który zwyciężył w eliminacjach z Estończykiem i dwoma Rosjanami, a w finale spotkał się z Polakiem. Kolejny olkuski zawodnik Kacper Lis (1 kyu) zdobył brązowy medal w kata, a w kobudo zajął czwarte miejsce. – Nasze zawodniczki, czyli Karolina Lis (1 kyu) oraz Kinga Skalniak (4 kyu) nie osiągnęły, co prawda podium, lecz z pełnym uznaniem mogę powiedzieć, że ich start również stał na bardzo wysokim poziomie technicznym. – mówi sensei Kazimierz Skalniak (3 Dan), trener olkuskich karateków, który własnym autem zawiózł zawodników do Estonii. Po drodze olkuscy karatecy mieli okazję odwiedzić Jedwabne, Augustów i Rygę. Po turnieju olkuski trener otrzymał gratulacje od Hanshi Jana Dyducha (8 Dan) za bardzo dobry występ kadry Olkuszan na mistrzostwach. W Mistrzostwach wzięło udział ponad dwustu zawodników, między innymi z Estonii, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski.

Sekcja „Oyama Karate” działa w Olkuszu od 1993 roku, a od 1998 roku przekształciła się w Jurajski Klub Oyama Karate. Olkuscy zawodnicy zdobyli przeszło 20 tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski oraz ponad sto medali w turniejach regionalnych.