Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspólna piknikowa zabawa

SYP
OLKUSZ. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wspólnie bawili się na „Pikniku Rodzinnym”, jaki odbył się ostatnio w auli olkuskiej Szkoły Podstawowej nr 9.

Podczas rodzinnego pikniku w „dziewiątce”. Fot. arch. SP 9

Wiele emocji towarzyszyło rozgrywanym konkurencjom. Były strzały do bramki, slalom z woreczkiem i rzut do celu. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję do obejrzenia prezentacji artystycznych przygotowanych przez szkolne zespoły wokalne, taneczne i teatralne. Wystąpiły zespoły taneczne „Kropki” oraz „Trzpiotki”, a także grupy teatralne „Arlekin” i „Czarodzieje”. Swoje talenty piosenkarskie zaprezentowały solistki Karolina Kocjan, Gabrysia Goraj oraz zespół wokalny szóstoklasistek. Wiersze recytowała Martynka Krawczyk z trzeciej klasy. Miłym przerywnikiem w zabawie była degustacja domowych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie. Jak podkreślano podczas spotkania, stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka, a czas spędzony wspólnie jest największą inwestycją. Na zakończenie imprezy rodzice i dziadkowie otrzymali broszury i ulotki związane z kampanią „Postaw na rodzinę”, gdyż takie jest hasło tegorocznej XII edycji Wielkiego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez władze miasta.

W olkuskiej „dziewiątce” różnorodne działania w ramach konkursu były prowadzone przez cały maj. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach, które miały im przybliżyć hasło przewodnie tegorocznej kampanii. Podczas spotkań podkreślano, że rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań, które będą wykorzystywać w swoim dorosłym życiu. Zachęcano dzieci do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego razem z rodzicami i dziadkami oraz wspólnego rozwijania swoich zainteresowań. Z kolei najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, który polegał na przedstawieniu scen z życia rodziny. Ich starsi koledzy przygotowywali prace literackie o tematyce związanej z hasłem kampanii. Działania profilaktyczne i konkursy na terenie szkoły organizowały; Anita Wilczewska – Bocianowska, Małgorzata Rola i Katarzyna Krawczyk.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski