Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspomnienia sprzed 70 lat

Redakcja
Większość naszych Czytelników była wówczas dziećmi. Niektórzy nastolatkami. Jednak tak traumatyczne przeżycia, jak brutalne przerwanie bezpiecznego, spokojnego dzieciństwa bombardowaniami, wkroczeniem obcych wojsk, ucieczką z własnego domu, trwale zapisują się w pamięci.

KONKURS. Jak zapamiętaliście pierwsze dni II wojny światowej?

Napiszcie, jak zapamiętaliście dzień 1 września 1939 r.? Jak zapamiętaliście pierwsze dni II wojny światowej? Być może byliście zbyt mali, aby przywoływać własne wspomnienia, ale w Waszych rodzinach powtarzane były opowieści o pamiętnej jesieni 1939 r. Przypomnijcie je sobie i przenieście na papier.
Opowiedzcie młodym o przeżyciach sprzed równo 70 lat. Taki jest obowiązek dzisiejszych seniorów. Przy następnej okrągłej rocznicy wydarzenia, które swym piętnem naznaczyło kilka pokoleń Europejczyków, może zabraknąć jego naocznych świadków.
Czekamy na prace, które będą pewnego rodzaju opowiadaniami malowanymi ludzkimi emocjami. W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej najlepsze z nich opublikujemy na naszych łamach, a także na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, która jest naszym partnerem w konkursie.
Prosimy o przysyłanie krótkich prac. Mogą to być dowolnie wybrane przez autorów fragmenty większych tekstów. Obrazy chwili. Nie przysyłajcie nam kilkudziesięcio- i kilkusetstronicowych wspomnień! To zmarnowany wysiłek piszących, bowiem prace nie spełniające kryteriów konkursu (te precyzujemy w regulaminie zamieszczonym obok), nie będą brane pod uwagę. Autorów najlepszych wspomnień nagrodzimy nie tylko publikacją na naszych łamach, ale również atrakcyjnymi nagrodami. Na wspomnienia czekamy przez najbliższy miesiąc.
Ewa Piłat
Regulamin Konkursu na wspomnienie z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej
"Dziennik Polski" wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie organizują konkurs na wspomnienie o pierwszych dniach II wojny światowej.
Prace konkursowe powinny dotyczyć wyłącznie zdarzeń z pierwszych dni września 1939 r.
Praca powinna być krótka, może to być fragment większego tekstu, dowolnie wybrany przez autora. Nie powinna być dłuższa niż 1,5 strony maszynopisu. Musi być opatrzona nazwiskiem i imieniem oraz adresem autora lub jego godłem.
Forma pracy dowolna.
Wspomnienia należy przysyłać do 17 sierpnia 2009 r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres redakcji: "Dziennik Polski", ul. Wielopole 1, 31-072 Kraków, z dopiskiem "Wspomnienia" lub elektronicznie: [email protected]. Przesłanie pracy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację.
Laureata głównej nagrody oraz trzech wyróżnień wyłoni Kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli "Dziennika Polskiego" oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Kapituła zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 1 września 2009 r.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w "Dzienniku Polskim" oraz na stronie internetowej WBP.
Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski