Wstrząs w kopalni Bobrek-Piekary uszkodził domy w Bytomiu...

Wstrząs w kopalni Bobrek-Piekary uszkodził domy w Bytomiu ZOBACZCIE ZDJĘCIA WIDEO Wstrząs miał siłę 3,5 Richtera

Sauer, Iwona Świetlik

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Potężny wstrząs na kopalni zniszczył domy w Bytomiu. - Czegoś takiego jeszcze nie przeżyliśmy. Bałam się, że dom się zawali - mówi jedna z mieszkanek
1/29

Przejdź do
galerii zdjęć

©Iwona Świetlik

Potężny wstrząs na kopalni zniszczył domy w Bytomiu. - Czegoś takiego jeszcze nie przeżyliśmy. Bałam się, że dom się zawali - mówi jedna z mieszkanek osiedla domków fińskich w Bytomiu-Miechowicach. Z powodu silnego wstrząsu na KWK Bobrek-Piekary uszkodzone zostały kominy i wnętrza niektórych domów. Na miejscu pracuje straż pożarna. ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Wstrząs w kopalni na ŚląskuWstrząs spowodowany eksploatacją górotworu w KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek był tak silny, że spowodował uszkodzenia na osiedlu domków fińskich w Bytomiu w dzielnicy Miechowice.

- Nagle usłyszałam huk. Nie wiedziałam, co się dzieje. W domu pękła ściana w łazience. Potem zobaczyłam, że komina nie ma - mówi Maria Fucharczyk, mieszkająca na ulicy Świerkowej.


CZYTAJ KONIECZNIE
PRAWIE 800 TYS. LUDZI MOGŁO ODCZUĆ WSTRZĄS


Mieszkańcy są zaskoczeni tym, co wydarzyło się w sobotnie popołudnie. Wstrząs był bardzo silny. Magnitudę oceniono na 3,5 w skali Richtera.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z AKCJI RATOWNICZEJ
Zobacz galerię


Wstrząs w kopalni: uszkodzone domy w Bytomiu- Siedzieliśmy z mężem na wersalce. Patrzymy za okno, a tam była ściana kurzu. Dachówki pospadały, obrazy runęły na ziemię, a do wanny w łazience sadza i kosmetyki. Nie wiadomo, jak wygląda konstrukcja komina. Będziemy domagać się odszkodowania od kopalni - dołącza się sąsiadka pani Marii, Waleria Anglisz. - Dawniej wstrząsy były codziennie, teraz raz na rok, ale takiego czegoś jeszcze nie przeżyliśmy. Wydawało mi się, że to trwa pół godziny. Bałam się, że dom całkiem się zawali - dodaje.

DRONY POMOGĄ W OCENIE SZKÓD GÓRNICZYCH

Na miejscu wczoraj po południu pracowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Pomagały im zastępy straży z Tarnowskich Gór i z Zabrza.

- Po tąpnięciu uszkodzonych jest kilka lub kilkanaście budynków na ul. Świerkowej i na ulicach równoległych, ale nie tylko w tym rejonie. Sprawdzamy sytuację. Obecnie z dwóch domów na ul. Świerkowej zrzucamy uszkodzone kominy - wyjaśnia brygadier Krzysztof Giel z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu. - Kominy są zabudowane. Dopiero jak się rozpali w piecu, będzie można sprawdzić, czy wydostaje się tlenek węgla i czy można używać danego pieca - dodaje.

Na miejscu ma także pojawić się Inspektor Nadzoru Budowlanego. To on ostatecznie stwierdzi, czy zostały naruszone konstrukcje domów.

Zniszczone domy po wstrząsie na kopalni w Bytomiu
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Komentarze (11)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zatrzęsło solidnie

Irek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Tym razem mam wrażenie ,że wstrząs mógł być silniejszy niż oficjalnie się podaje. Pierwszy raz odczułem wstrząs na parterze w Śródmieściu . Od razy sprawdziłem pęknięcia które niedawno...rozwiń całość

Tym razem mam wrażenie ,że wstrząs mógł być silniejszy niż oficjalnie się podaje. Pierwszy raz odczułem wstrząs na parterze w Śródmieściu . Od razy sprawdziłem pęknięcia które niedawno zabezpieczałem ( ot poprawki kosmetyczne ) bez klamer i tak nieskuteczne. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Akurat

Ixinski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Stara chałupę niby rozebralo propaganda i fałsz nic tu nie widać...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ruina

Slonzok100 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

Kiedys jedno z ladniejszych miast slaskich. Kiedys, to bylo przed rokiem 1945. Wtedy byl inny gospodarz w tym miescie. Przez rabunkowa gospodarke PRL miasto konczy swoja egzystencje. Bytom i inne...rozwiń całość

Kiedys jedno z ladniejszych miast slaskich. Kiedys, to bylo przed rokiem 1945. Wtedy byl inny gospodarz w tym miescie. Przez rabunkowa gospodarke PRL miasto konczy swoja egzystencje. Bytom i inne miasta na Gornym Slasku wspieraly cala Polske, a przedewszystkim Warszawe. Dzisiaj Polacy przezywaja na Slask, Slazakow , kopalnie i miasta slaskie. Taka jest wdziecznosc i zaplata gorolajstwa.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Slonzok100

Tyta (gość)

Zgłoś naruszenie treści

... bo polactwu sie przeciez nalezy

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Węgiel to zło

__ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

Precz z kopalniami ! Węgiel tylko dla elektrowni i przemysłu,najlepiej Ruski bo tańszy. Chcemy czystego Śląska.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
chory kraj

Bergmann (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

zamknąć w pizdu te kopalnie wszystkie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie chcę być złym prorokiem,ale ..

Madzia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

Nie chcę być złym prorokiem, ale w Miechowicach będzie coraz gorzej. Trzeba było podpisywac listy,aby zaprzestali wydobycia w tym rejonie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wstrzas

jaga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

na 1000 leciu zatrzęsło

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zycie dalej ich nic nienauczylo dalej niszcza miasto

ALEX (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

Jak tak dalej beda fedrowac to niedlugo Bytom zniknie mianem duzych miast.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ALEX

Tyta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

polactwo juz tak ma

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Siła wstrząsu!

Jaś (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Wstrząs (ok. godz. 13-tejw dniu 11.08.2018 r.) był silnie odczuwalny także w okolicznych miastach - akurat stałem na drabinie i mało z niej nie spadłem!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo