Wszyscy na podium

BK
Cała 5-osobowa ekipa Oświęcimskiego Klubu Oyama Karate, która stanęła na starcie IX Otwartych Mistrzostw Zagłębia w Oyama Karate - Kata w Chrzanowie stanęła na podium.

Udany start Oświęcimskiego Klub Oyama Karate w Chrzanowie

Do Chrzanowa zjechało 115 zawodników z 10 miast. Rywalizacja toczyła się w 7 kategoriach. Dla większości był to ważny sprawdzian przed XII mistrzostwami Polski, które tydzień po świętach odbędą się w Chorzowie. Dotyczyło to także podopiecznych sensei Tadeusza Bednarczyka (3 dan), w tym rodzeństwa Bartusiów Roksany i Dawida, którzy będą bronić tytułów wywalczonych przed rokiem w Mielnie.
Tym razem jednak ze złotego medalu, jeśli już uda się go zdobyć, będzie mogło cieszyć się jedno z nich. Po prostu w tegorocznych mistrzostwach będą walczyć w tej samej kategorii wiekowej - kadetach.
Właśnie w Chrzanowie doszło do ich pierwszego pojedynku w oficjalnych zawodach. Tutaj trafili na siebie w półfinale i Roksana musiała uznać wyższość swojego bardziej utytułowanego brata. Ostatecznie w chrzanowskim turnieju Dawid zajął w kategorii junior zaawansowany 2 lokatę, a Roksana była 3. Przed nimi był tylko Łukasz Zyguła z Sosnowca.
Na najwyższym podium stanęła w kategorii junior początkujący Magda Kraszewska, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Adama Bednarczyka. Piątym z oświęcimian był Kamil Kowal, który zajął 3 lokatę wśród juniorów młodszych początkujących. W tej kategorii najlepsza była sosnowiczanka Karolina Tyszkiewicz.
W pozostałych kategoriach zwyciężyli: junior młodszy zaawansowany - Bartosz Pajdak (Chrzanów), junior starszy zaawansowany - Łukasz Gugulski (Mysłowice), senior - Dawid Rauk (Dąbrowa Górnicza) i seniorka - Karolina Korzyńska (Sosnowiec).
Po mistrzostwach Zagłębia w SP nr 5 w Oświęcimiu, gdzie odbywają się zajęcia oyama karate prowadzone przez sensei Tadeusza Bednarczyka (3 dan), odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie (kyu), który przeprowadził shihan Józef Pietras (5 dan) z Krakowa. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin i podnieśli swoje stopnie mistrzowskie. Najwyżej ze zdających podniósł swój stopień Dawid Bartuś, zdając na 2 kyu.