Wszyscy są zwycięzcami

GM
Do niedzieli w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą 51. Mistrzostwa Europy w Decathlonie IMF.

Starosta wadowicki chwalił dobrą organizację zawodów.

KALWARIA. Mistrzostwa Europy w decathlonie

Decathlon to dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych. Zawody odbywają się w kilku konkurencjach podzielonych na dwie rundy. W ramach rundy pierwszej zawodnicy biegają na dystansie 50 metrów, skaczą w dal, rzucają kulą oraz wykonują rzuty do kosza. Druga runda obejmuje z kolei bieg na 200 metrów, rzut piłeczką tenisową, skok wzwyż.

Mistrzostwa zostały zainaugurowane w miniony czwartek na stadionie "Kalwarianki". Przybyło ok. 200 zawodników z 22 ekip z Chorwacji, Czech, Polski, Ukrainy, Węgier i Austrii.

Historię współzawodnictwa niepełnosprawnych przybliżył prezydent Integrative Meetings of Friends, twórca tej organizacji i pomysłodawca Decathlonu IMF - Jerzy Chrabecki. Z kolei oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz starosta wadowicki Jacek Jończyk. Wojewoda podkreślił, że nie jest ważne kto najszybciej biega, najdalej rzuca, gdyż w tych zawodach wszyscy są zwycięzcami.

Oficjalne zakończenie Mistrzostw Europy w Decathlonie IMF (Integrative Meetings of Friends) połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w tę niedzielę, w Izdebniku. Zawody sportowe rozgrywane będą jeszcze dziś na stadionie MKS "Kalwarianka" w godzinach 9-13.30.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie