Wushu. Medale i wyróżnienia

(FIL)
Aż 111 medali zdobyli zawodnicy z klubów z Krakowa i Wieliczki podczas XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Warszawie.

Po 56 krążków (27 złotych,16 srebrnych, 13 brązowych) sięgnęli reprezentanci MKS Kung Fu i Szkoły Sztuk Walki Kung Fu Lung z Wieliczki (szef Tomasz Chabowski). Otrzymali też 7 pucharów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oto oni: Karol Bromblik - sanda (walki w pełnym kontakcie) mężczyzn; Kacper Kuć - sanda juniorów; Magdalena Skiba - qingda (walki w lekkim kontakcie) do 12 lat; Michał Wrona - qingda do 11 lat; Dawid Kowalik - taolu (układy form) do 18 lat; Wiktoria Dębosz - taolu do 18 lat; Karolina Mathias - taolu do 14 lat.

Dębosz wygrała wszystkie 8 konkurencji, w których startowała! Skiba zdobyła 6 złotych i 2 srebrne medale.

30 miejsc na podium wywalczyła 11-osobowa ekipa Krakowskiego Klubu Choy Lee Fut (szefowa Joanna Skamla). Wzbogaciła się o 12 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych krążków. Sebastian Oleszczuk wygrał walki w lekkim i pełnym kontakcie oraz był drugi wśród seniorów w taolu. Katarzyna Olczak została najlepszą zawodniczką w konkurencji qingda seniorek.

Udany występ zaliczyła też Krakowska Szkoła Wushu, (szef Michał Adamowicz), sięgając po 25 krążków (9-9-7). 6 reprezentantów klubu było najlepszymi zawodnikami w wushu sportowym w swoich grupach wiekowych: Mateusz Siemianow (2 złota i srebro), Piotr Cnota (2 złota), Antoni Dulewicz (złoto i 3 srebra), Marika Brodowska, Magdalena Drwal (po złocie) i Estera Wierzbińska (srebro i brąz).