Wybierzmy wspólnie najlepszego proboszcza!

Grażyna Starzak

Szanowni Państwo,
Bardzo dziękujemy za udział i oddanie głosów w naszym plebiscycie. Wyniki zostaną opublikowane 15 września na łamach "Dziennika Polskiego".
Nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie z udziałem Metropolity Krakowskiego.

Papież chce zmienić księży. Nakazuje im, jacy mają być, czego się mają wystrzegać, co robić dla ludzi. Wśród siedmiu przykazań Franciszka dla duchownych jest m.in. zalecenie, aby byli „otwarci na ludzi biednych, nie traktowali konfesjonału jak sali tortur, skończyli z ględzeniem na kazaniach i porzucili żądzę władzy”.

Księży, żyjących jak Bóg i papież przykazał, mamy wielu w Małopolsce. Świadczy o tym długa lista kandydatów na Proboszcza i Wikariusza 2014 Roku oraz najlepszą parafię zgłoszonych przez Czytelników. Który z nich zasługuje na tytuł najlepszego? Która parafia powinna zostać wyróżniona? Dowiemy się za miesiąc. Do 29 sierpnia można bowiem głosować na konkretnego kandydata (kupon poniżej).

Ich listę publikujemy obok. Różnią się wiekiem, stażem, duszpasterskimi doświadczeniami. Łączy ich to, że są skromni i potrafią zintegrować parafialną wspólnotę wokół szczytnych celów. Przede wszystkim jednak kochają Boga i ludzi.

„Jesteśmy dobrymi kapłanami jeżeli idziemy do Jezusa Chrystusa, (…) Jeżeli oddalamy się od Chrystusa, rekompensując więź z Nim „postawami światowymi”, takimi jak „ksiądz biznesmen, ksiądz przedsiębiorca”, wtedy tracimy wszystko! I co damy ludziom?” – mówi papież Franciszek.

Podobne opinie można wyczytać z listów, które Czytelnicy przysłali do redakcji. Ich proboszczowie i wikariusze są „ludźmi otwartymi, pobożnymi, wolnymi od pokus materializmu, zakochanymi w Bogu”. Jeden z Czytelników opisał swojego księdza krótko: „Jego największym hobby jest kapłaństwo”.

Jak głosować? Wystarczy wypełnić kupon i wysłać go na adres naszej redakcji do 3 września lub przesłać SMS na numer 72355. W SMS-ie należy podać numer kandydata i parafii, na którą oddajemy głos. Najbardziej aktywnych uczestników plebiscytu zaprosimy na uroczystą galę finałową pod „Oknem Papieskim”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie