MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory na uczelniach. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma nowego rektora

OPRAC.:
Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK nowym rektorem w kadencji 2024-2028
Dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK nowym rektorem w kadencji 2024-2028 UEK
Dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK został wybrany nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego, na zbliżającą się kadencję 2024-2028. O stanowisko to ubiegało się czterech kandydatów. Nie było pośród nich dotychczasowego rektora dra hab. Stanisława Mazura, prof. UEK - nie starał się on o reelekcję.

Wybory rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w kadencji 2024-2028 odbyły się 10 kwietnia. Na liście kandydatów byli: dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK, prof. dr hab. Krzysztof Wach, dr hab. Marcin Zawicki, prof. UEK oraz właśnie dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK.

- Bardzo dziękuję całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za ogromne wsparcie udzielane mi podczas kampanii wyborczej oraz zaufanie wyrażone oddanymi dziś na mnie głosami. Dziękuję także moim kontrkandydatom za merytoryczną dyskusję w trakcie spotkań oraz pełną szacunku rywalizację. Zapewniam, że jako rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będę współpracował z wszystkimi członkami naszej społeczności. Wierzę, że w Jubileusz 100-lecia Uczelni wejdziemy nadal realizując misję jej Założycieli, jednak w sposób adekwatny do współczesności, z jasnymi celami na przyszłość - powiedział rektor elekt.

Jak poinformowała w środowym (10 kwietnia) komunikacie Uczelniana Komisja Wyborcza, w głosowaniu tajnym rektor elekt uzyskał poparcie od 240 elektorów na 387 ważnie oddanych głosów.

- Serdecznie gratuluję rektorowi elektowi - profesorowi Bernardowi Ziębickiemu - wybranemu na kadencję 2024-2028. Jestem przekonany, że pan profesor, pełniący do tej pory funkcję dziekana Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, jest doskonale przygotowany do niezwykle odpowiedzialnej roli, jaką niebawem zacznie pełnić. Dzisiejszy wybór jest świętem demokracji całej Wspólnoty Akademickiej UEK - stwierdził urzędujący rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Nowy rektor UEK ma na swoim koncie wiele osiągnięć i tytułów. Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dziekana Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz kierownika Katedry Metod Organizacji i Zarządzania.

Prof. Bernard Ziębicki jest również członkiem Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (na kadencję 2020-2024) oraz członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN (od 2020). To także autor programów i opiekun studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunkach: "Doskonalenie umiejętności menedżerskich" (studia dla kadry kierowniczej Grupy Kapitałowej "Kęty" S.A.), "Podstawy przedsiębiorczości dla nauczycieli" (projekt realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim), "Kadry i płace" oraz "Comarch Executive Academy - studia podyplomowe typu MBA" (przeznaczone dla kadry menedżerskiej Comarchu).

Prof. Ziębicki był również wykładowcą Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Tarnowie (2005-2010), współzałożycielem oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Naukowego "Krakowska Szkoła Controllingu" (od 2014), redaktorem tematycznym z zakresu metod i koncepcji zarządzania oraz teorii organizacji i zarządzania kwartalnika naukowego "Organizacja i Kierowanie" (od 2016) oraz redaktorem tematycznym z zakresu zarządzania dwumiesięcznika naukowego "Zeszyty Naukowe. Cracow Review Economics and Management" (2017-2024).

Nowy rektor UEK jest autorem i współautorem ponad 230 publikacji naukowych w formie monografii, artykułów i materiałów konferencyjnych dotyczących problematyki: metod organizacji i zarządzania, nowych koncepcji zarządzania, efektywności organizacyjnej, systemów wynagrodzeń, zarządzania informacjami. Był zaangażowany w ponad 30 projektów badawczo-wdrożeniowych dla praktyki gospodarczej.

Polacy czytają więcej

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski