Wybory samorządowe 2018. Wyniki głosowania na prezydenta, wójtów i burmistrzów z Małopolski zachodniej

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Monika Pawłowska
W Oświęcimiu i wielu mniejszych gminach Małopolski zachodniej wybory to już czas przeszły. Tak jest min. w Oświęcimiu, Trzebini, Kętach. W Chrzanowie, Olkuszu i Wadowicach protrzebna jest druga tura.

Wybory samorządowe 2018. Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, w walce o fotel uzyskał 68,99-procentowe poparcie.

- Mam pomysł na miasto. teraz czas na realizację - mówi Janusz Chwierut.

- Serdecznie podziękował wszystkim mieszkańcom Oświęcimia, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych - dodaje Sylwia Żak-Biesik, rzecznik KWW Janusza Chwieruta.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie małopolskim NA ŻYWO. Gdzie będzie II tura? [WYNIKI WYBORÓW 2018]

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Wyniki wyborów w Krakowie i Małopolsce [Wyniki exit poll]

Starosta wraca do szkoły

Wszystko na jedną kartę postawił Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski, ale przegrał wybory z Chwierutem. Do rady powiatu nie startował, więc teraz wraca do szkoły jako nauczyciel wychowania fizycznego.

- Nie mam z tym problemu. Starostą się bywa, człowiekiem jest się zawsze - mówi Zbigniew Starzec. Wyszedł w połowie roku ze szkoły i w połowie roku do niej wróci.

W powiecie oświęcimskim druga tura wyborów samorządowych odbędzie się jedynie w gminie Brzeszcze.

Sromotnie przegrała tam obecna burmistrz Brzeszcz. Cecylia Ślusarczyk otrzymała 16,96 proc. głosów wyborców i nawet nie weszła do drugiej tury wyborów.

W niej spotkają się za to Radosław Szot i Robert Adamczyk.

W gminie Oświęcim będzie zmiana, bo wójtem został Mirosław Smolarek, niegdyś zastępca wójta Alberta Bartosza.

- Dziękuję za zaufanie i głosy - mówi Mirosław Smolarek. Dodaje, że otwiera nowy rozdział dla dobra gminy.

Wybory samorządowe 2018 w gminie Zator może i nie były tak ekscytujące jak w sąsiednich, bo zabiegający o reelekcję burmistrz Mariusz Makuch nie miał rywala. Musiał jedynie zdobyć więcej głosów na „tak” i je otrzymał.

Głos oddało na niego 3229 mieszkańców. Na „nie” zagłosowało 560 osób, a to oznacza, że urzędujący burmistrz nie musi opuszczać gabinetu i nadal będzie rządził.

Bogdan Cuber, wójt gminy Przeciszów, jak sam mówi - idzie na zasłużoną emeryturę. Nie zdobył bowiem zaufania wyborców i po dwóch kadencjach żegna się z urzędem. Stery w gminie przejmie Tomasz Kosowski.

- Zawsze był pewien konflikt pomiędzy Piotrowicami a Przeciszowem, teraz uwidocznił się jeszcze bardziej. Ludzie mnie nie chcieli - wójta z Piotrowic - i wybrali mojego kontrkandydata. To ich prawo głosu, które szanuję. Odchodzę na emeryturę, przegrywając zaledwie 95 głosami. Cieszy mnie, że z mojego komitetu weszło do rady gminy 13 osób - dodaje Cuber.

Pojedynki w miastach

W powiecie wadowickim można odnotować pewną prawidłowość. Obecnym wójtom udało się w znakomitej większości wygrać już w pierwszej turze, ale już burmistrzowie trzech miast powiatu: Wadowic, Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej, muszą o reelekcję powalczyć za dwa tygodnie, w drugiej turze.

Co ciekawe, cała trójka będzie konkurować z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości.

Wygląda więc na to, że PiS chce odbić trzy największe samorządy w powiecie. W każdym z tych miast jest jednak zupełnie inna sytuacja.

W Andrychowie burmistrzowi Tomaszowi Żakowi tylko kilku procent głosów zabrakło, by już w pierwszym rozdaniu wygrać wybory i pokonać Krzysztofa Kubienia z PiS.

Z kolei burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, dość niespodziewanie, stanie do wyborczej rozgrywki z namaszczonym przez PiS Tadeuszem Stelą.

Tu różnica między kandydatami nie jest aż tak duża i może dojść po II turze do zmiany warty. Gdyby Ormanty przegrał, to dodatkowo Polskie Stronnictwo Ludowe straciłoby jedynego w powiecie przedstawiciela ugrupowania rządzącego samorządem.

Największa niespodzianka to wynik burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. W mieście, gdzie nigdy kandydat PiS nie tylko nie rządzi ł, ale i nie ubiegał się o to stanowisko, dziś bliżej do burmistrzowego fotela jest 34-letniemu staroście Bartoszowi Kalińskiemu, który wygrał z 40-letnim Klinowskim 12 -procentową różnicą głosów i był o krok, by sprawę wyborów rozstrzygnąć już w pierwszej turze.

Klinowski wygrał z Kalińskim tylko nieznacznie, w kilku okręgach w ścisłym centrum miasta oraz na swoim osiedlu, w sołectwach gminy Wadowice wygrywał już starosta z dużą przewagą.

Wszystko teraz zależy od wyborców, którzy głosowali na pozostałych czterech kandydatów. Nie ukrywa tego Kaliński i już teraz pozytywnie się o nich wypowiada.

- Dziękuję Józefowi Brynkusowi, Michałowi Skoreckiemu, Adzie Karcz-Zielińskiej i Leonowi Jamrożkowi za merytoryczną i uczciwą kampanię - oznajmił w poniedziałek tuż po ogłoszeniu wyników. Nie krył, że z dużą pokorą podchodzi do werdyktu wyborców.

- Nie czas na zachwyty i gratulacje. Przede mną kolejne dwa tygodnie wytężonej pracy - dodał. Nie wiadomo czy przekona do siebie ich elektorat, bo cztery lata temu Karcz-Zielińska, Brynkus i Jamrożek przyczynili się właśnie do wyborczego sukcesu Mateusza Klinowskiego. Jak będzie teraz?

Urzędujący burmistrz jest dobrej myśli: „Pomóżcie mi, proszę, przekonać tych, którzy wciąż nie są pewni, że Wadowice są w dobrych rękach, do tego, aby na mnie zagłosowali. Wspólnie walczymy o naszą ukochaną gminę” - zaapelował do mieszkańców na Facebooku.

Drugie tury czekają też kandydatów na wójtów gmin Mucharz i Stryszów leżących nad zbiornikiem przy zaporze Świnna Poręba.

Tam wieloletni wójtowie zrezygnowali z kandydowania i gminami rządzić na pewno będą nowe osoby, stosunkowo mało do tej pory znane i nie- związane z pracą w samorządach. Może być ciekawie.

Mateusz Klinowski odniósł jednak w niedzielnych wyborach swój mały sukces, bo wprowadził do rady, razem z komitetem wiceburmistrzyni, aż 10 radnych, przed czterema laty była to tylko jedna osoba.

Jednak zarówno w radzie miejskiej, jak w radzie powiatu to PiS będzie miało większość, z czego w powiecie do rządzenia będzie musiało szukać koalicjanta.

Będzie nowy burmistrz

Burmistrza Chrzanowa poznamy dopiero 4 listopada, kiedy to odbędzie się druga tura wyborów. Niespodzianki w minioną niedzielę nie było.

Największe poparcie otrzymali Robert Maciaszek i Krzysztof Kasperek. Obecny burmistrz idzie na emeryturę.

Wbrew prognozom na I turze zakończyła się walka o fotel burmistrza w Trzebini. Wygrał Jarosław Okoczuk, który nieznacznie przekroczył próg 50 proc.

Dla niego to szybki powrót do urzędu miejskiego, z którym pożegnał się na początku mar-ca. Poprzednio piastował funkcję wiceburmistrza, teraz pokieruje gminą samodzielnie. Dogrywki nie będzie też w Libiążu, gdzie zwyciężył Jacek Latko, obecny burmistrz.

- Byłem mile zaskoczony, bo kontrkandydatów miałem mocnych. Mieszkańcy docenili jednak to, co udało się zrobić przez poprzednią kadencję. Libiąż zmienił swoje oblicze. Podczas kampanii nie było brudnej walki, a pokazanie tego, co zrobiliśmy i jakie mamy plany. To nie słowa, a czyny świadczą o naszej pracy - podkreśla Jacek Latko.

Zdecydowanie najlepszym wynikiem w powiecie chrzanowskim może pochwalić się Radosław Warzecha. Wójt Babic został wybrany na kolej-ną kadencję głosami ponad 73 proc. wyborców.

- Kampanię zaczyna się pierwszego dnia po wyborach. Przez cztery lata realizowaliśmy konsekwentnie wyznaczone zadania. To dla wyborców był dowód naszej wiarygodności. Potrafiliśmy rozmawiać, wprowadziliśmy spokój, którego wcześniej w gminie brakowało - zdradza receptę na sukces Radosław Warzecha.

W powiecie olkuskim w II turze zmierzą się Roman Piaśnik i Łukasz Kmita. Urzędujący burmistrz otrzymał ok. 43 proc. głosów, Łukasz Kmita - 33. Te dane są jeszcze nieoficjalne.

Jeśli chodzi o resztę wójtów i burmistrzów gmin powiatu olkuskiego, to nie ma zmian na stanowiskach. Na drugą kadencję zostają - Adam Zielnik, burmistrz Wolbromia, Krzysztof Dudziński, wójt Bolesławia, i Norbert Bień, wójt Klucz. Ten ostatni miał komfortową sytuację, zabrakło kontrkandydata. Na czwartą już kadencję zostają Mirosław Gajdziszewski, burmistrz Bukowna i Roman Żelazny, wójt Trzyciąża.
Powiat Oświęcimski

Miasto Oświęcim

Prezydentem został wybrany:
Janusz Chwierut, Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska, 11685 głosów, 68,99 proc.
Zbigniew Starzec, 4066 głosów, 24,01 prc.
Ewa Momot, 710 głosów4.19 proc.
Agata Wiśniowska, 476 głosów, 2,81 proc.

Gmina Oświęcim

Wybory wójta
1. Mirosław Lesław Smolarek, Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Smolarka, 54.92 proc., 4 786 głosów
2. Edyta Magdalena Bogusz,Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 23.65 proc., 2061 głosów
3. Małgorzata Barbara Grzywa, Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Oświęcim Odbudowa i Rozwój, 21,43 proc., 1 867 głosów

Gmina Kęty

Wybory burmistrza

1. Krzysztof Klęczar, KWW Porozumienie Ponad Podziałami 78,03 proc., 11185 głosów
2. Marek Błasiak, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 21,97 proc., 3149 głosów

Gmina Zator

Wybory burmistrza
Mariusz Makuch, Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla gminy Zator. Nie miał konkurentów

Gmina Chełmek

Wybory burmistrza
1. Andrzej Saternus, Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd Gminy 2018, 66,51 proc., 3755 głosów
2. Bogdan Mirosław Kowlaczyk, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 33, 49 proc., 1891 głosów

Gmina Brzeszcze

Wybory burmistrza
1. Radosław Szot, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, 34,56 proc., 3327 głosów
2. Robert Adamczyk, Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Brzeszcze, 32,94 proc., 3171 głosów
3. Cecylia Ślusarczyk, Komitet Wyborczy Wyborców Cecylia Ślusarczyk, 16,96 proc., 1633 głosów
4. Bartosz Uroda, KW Prawo i Sprawiedliwość, 15,54 proc., 1496 głosów

Gmina Polanka Wielka

Wybory wójta
1. Grzegorz Gałgan, Komitet Wyborczy Wyborców Współnota Polanki Wielkiej, 75,86 proc., 1659 głosów
2. Mariusz Figura, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Lokalna, 24,14 proc., 528 głosów

Gmina Osiek

Wybory wójta
Marek Jasiński, Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Osiek Nasz Wspólny Dom
Nie miał konkurenta

Gmina Przeciszów
1. Tomasz Kosowski, Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Powiatu, 51,51 proc. 1622 głosów
2. Bogdan Cuber, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina, 48,49 proc. 1527 głosów

Powiat Wadowicki

Rada Powiatu
Polskie Stronnictwo Ludowe:
Tadeusz Tomasz Sabat
Maria Wądrzyk
Marcin Antoni Krawczyński
Jan Tadeusz Gębala
Marek Przemysław Gajowy

KUKIZ’15 :
Ireneusz Piotr Kowalczyk
Mirosław Marek Sordyl

Prawo i Sprawiedliwość :
Franciszek Arkadiusz Penkala
Adam Józef Kubik
Beata Maria Smolec
Mirosław Jan Nowak
Marek Ciepły
Zofia Maria Kaczyńska
Piotr Andrzej Chrapala
Marek Zdzisław Cimer
Małgorzata Targosz - Storch
Eugeniusz Kurdas
Zdzisław Franciszek Kaliński
Mirosława Zybek

Powiat wadowicki :
Bożena Maria Warmuz
Michał Chrząszcz

Wspólna Małopolska:
Jacek Jończyk
Sebastian Jakub Mlak
Czesława Wojewodzic
Wojciech Polak
Jan Stanisław Wacławski
Kazimierz Mostowik
Gmina Wadowice

Wybory burmistrza
1. Bartosz Kaliński, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 47,06 proc., 7 797 głosów,
2. Mateusz Klinowski, Komitet Wyborczy Wyborców Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, 35,36 proc., 5 858 głosów,
3. Józef Brynkus, Kukiz’15, 7,35 proc., 1 218 głosów,
4. Michał Skorecki, Komitet Wyborczy Wyborców Powiat Wadowicki, 4,62 proc., 766 głosów
5. Ada Karcz - Zielińska, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd, 3,99 proc., 661 głosów,
6. Leon Jamrożek, Komitet Wyborczy Wyborców Akcja Społeczna Wadowice, 1,61 proc., 267 głosów,

Gmina Spytkowice

Wybory wójta
1.Mariusz Krystian, Komitet Wyborczy Wyborców GMINA Z SERCEM. DLA MIESZKAŃCÓW, 76.92 proc., 3597 głosów,
2. Grzegorz Knapik, Komitet Wyborczy Wyborców ROZWÓJ GMINY SPYTKOWICE, 23.08 proc., 1 079 głosów,

Gmina Kalwaria Zebrz.

Wybory burmistrza
1. Augustyn Ormanty, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, 41.28 proc., 3 469 głosów,
2. Tadeusz Stela, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 31.94 proc., 2 684 głosów,
3. Dawid Herbut, Komitet Wyborczy Wyborców Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria, 20,41 proc., 1715 głosów
4. Zofia Jończyk, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd, 6,38 proc., 536 głosów,

Gmina Andrychów

Wybory burmistrza
1. Tomasz Żak, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Andrychów, 48,96 proc., 9077 głosów,
2. Krzysztof Kubień, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 24,81 proc., 4624 głosów,
3. Maciej Kobielus, Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Kobielusa, 22 proc., 4151 głosów,
4. Zbigniew Małecki, Komitet Wyborczy Wyborców Teraz Andrychów, 4,23 proc., 788 głosów,

Gmina Wieprz

Wybory wójta
1. Małgorzata Chrapek, Komitet Wyborczy Wyborców Nadzieja, 51.87 proc., 2 647 głosów,
2. Bogdan Gawenda, Komitet Wyborczy Wyborców Wygrajmy Razem, 29.04 proc., 1 482 głosów,
3. Kazimierz Jachimczyk, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 19.09 proc., 974 głosów,

Gmina Stryszów

Wybory wójta
1.Szymon Duman, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 42.43 proc., 1429 głosów
2. Paweł Żmija, Komitet Wyborczy Wyborców TWÓJ SAMORZĄD POROZUMIENIE DLA PRZYSZŁOŚCI, 32.54 proc., 1096 głosów
3. Magdalena Adamczyk,Komitet Wyborczy Wyborców, Nasza Gmina Stryszów, 15.71 proc., 529 głosów
4. Bogdan Radwan, Komitet Wyborczy Wyborców Mała Ojczyzna Współna Sprawa, 9.32 proc., 314 głosów

Gmina Brzeźnica

Wybory wójta
1. Bogusław Antos, Komitet Wyborczy Wyborców RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ”, 69.85 proc., 3213 głosów,
2. Wojciech Żurek, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd, 16.22 proc.,746 głosów,
3. Mateusz Wełna - Kozioł, KW Prawo i Sprawiedliwość, 13.93 proc., 641 głosów,

Gmina Lanckorona

Wybory wójta
1. Tadeusz Łopata, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 56.54 proc., 1 456 głosów
2. Zbigniew Fraś, KW Polskie Stronnictwo Ludowe, 38.95 proc., 1 003 głosów
3. Krzysztof Chorąży, Kukiz’15, 4,5 proc., 116 głosów

Gmina Mucharz

Wybory wójta
1. Paweł Paździora, Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina,37.04 proc., 772 głosów,
2. Renata Galara, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd,33,54 proc., 699 głosów,
3. Jan Szewczyk, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 18,47 proc., 385 głosów,
4. Teresa Szczurek, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Mucharz, 10,94 proc., 228 głosów

Gmina Tomice

Wybory wójta
1. Witold Grabowski, Komitet Wyborczy WyborcówWspólnota Sołecka, 78,63 proc., 2542 głosy
2. Daniel Miętka,Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 21,37 proc., 691 głosów
Powiat chrzanowski

Gmina Chrzanów

Wybory burmistrza
Robert Maciaszek 8751 głosów, 46,08 proc.
Krzysztof Kasperek, 4659 głosów, 24,53 proc.
Andrzej Filipczak, 3955 głosów, 20,83 proc.
Aleksandra Czucz, 1625 głosów, 8,56 proc.

Gmina Trzebinia

Wybory burmistrza
1. Jarosław Okoczuk, Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Okoczuka „Wygraj Trzebinio”, 53,23 proc., 7764 głosów
2. Grzegorz Żuradzki, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 38,39 proc., 5599 głosów
3. Waldemar Dziadowiec, Komitet Wyborczy Wyborców Husaria, 8,38 proc., 1222 głosów

Gmina Libiąż

Wybory burmistrza
1. Jacek Latko, Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Libiąż 2000 Plus”, 56,19 proc., 5744 głosów
2. Jarosław Łabęcki, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego, 23,05 prc., 2356 głosów
3. Krzysztof Kozik, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 20,77 proc., 2123 głosów

Gmina Alwernia

Wybory burmistrza
1. Tomasz Siemek, Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Siemka Gmina Razem, 39,66 proc., 2372 głosów
2. Beata Nadzieja-Szpila, Komitet Wyborczy Wyborców „Nadzieja Gminy Alwernia”, 24,16 proc, 1445 głosów
3. Krystyna Wojtoń, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 19,31 proc., 1155 głosów
4. Krzysztof Kurzański, Kwaczała, Komitet Wyborczy Wyborców Lepsza Gmina, 16,87 proc., 1009 głosów

Gmina Babice

Wybory wójta
1. Radosław Warzecha, Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządna Gmina 2018”, 73,18 proc., 2960 głosów
2. Jarosław Głogowski, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, 26,82 proc., 1085 głosów

Powiat Olkuski

Rada Powiatu
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
Bogumił Sobczyk
Michał Mrówka
Jacek Osuch
Józef Stach
Krzysztof Dąbrowski
Piotr Gamrot
Paweł Rykała
Barbara Haberka
Grzegorz Nocoń

Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa - Kontynuacja:
Paweł Piasny
Jan Orkisz
Zdzisława Szczygieł
Robert Kozłowski
Agnieszka Gołembiowska-Karoń
Barbara Rzońca

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego:
Rafał Solecki
Paulina Polak
Marta Dziura
Wanda Klimek
Krystyna Kowalewska

Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Dla Ziemi Olkuskiej:
Robert Herzyk

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’ 15:
Kamil Wołek

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska:
Tomasz Bargieł

Gmina Olkusz

Wybory burmistrza
Roman Piaśnik, 9778 głosów, 43,28 proc.
Łukasz Kmita, 7600 głosów, 33,64 proc.
Sebastian Tomsia, 2147 głosów, 9,50 proc
Grzegorz Tomsia, 2053 głosy, 9,09 proc.
Miłosz Pałka, 1015 głosów, 4,49 proc.

Gmina Wolbrom

Wybory burmistrza
1. Adam Zielnik, Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa - Kontynuacja, 65,37 proc., 6758 głosów
2. Henryk Pasich, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 27,76 proc., 2870 głosów
3. Krzysztof Augustowski, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni i Aktywni, 6,87 proc., 710 głosów

Gmina Bukowno

Wybory burmistrza
1. Mirosław Gajdziszewski, Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Gajdziszewskiego, 57,43 proc., 2616 głosów
2. Jolanta Wadas, Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa - Kontynuacja, 31,44 proc., 1432 głosów
3. Krzysztof Jantas, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 11,13 proc., 507 głosów

Gmina Bolesław

Wybory wójta
1. Krzysztof Dudziński, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Dudzińskiego, 71,63 proc., 2634 głosy
2. Ryszard Januszek, Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska, 23,99 proc., 882 głosy
3. Krzysztof Romańczak, Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Samorząd 2018, 4,38 proc., 161 głosów

Gmina Trzyciąż

Wybory wójta
1. Roman Żelazny, Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina Trzyciąż, 60,88 proc., 1902 głosy
2. Halina Rolka, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, 39,12 proc., 1222 głosów

Gmina Klucze
Wybory wójta
Norbert Bień, Komitet Wyborczy Wyborców Rozwój Gminy Klucze Wspólnym Celem, 5873 głosy.
Nie miał kontrkandydata

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory samorządowe 2018. Wyniki głosowania na prezydenta, wójtów i burmistrzów z Małopolski zachodniej - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3