Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - iławski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Iława

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Antoni Kwaśniewski
    98 (0,79%)
  2. 1 Marcin Jerzy Woźniak
    698 (5,61%)
  3. 3 Stanisław Zbigniew Szczypski
    149 (1,20%)
  4. 2 Grażyna Kłodnicka
    76 (0,61%)
  5. 6 Zbigniew Szczypiński
    70 (0,56%)
  6. 9 Artur Michalczyk
    70 (0,56%)
  7. 7 Dorota Pawłowska
    41 (0,33%)
  8. 5 Kamila Kądziela
    75 (0,60%)
  9. 8 Klaudia Agnieszka Jakubowska
    30 (0,24%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Karol Kozłowski
    30 (0,24%)
  2. 4 Agnieszka Kotowska
    47 (0,38%)
  3. 6 Krystyna Teresa Donarska
    15 (0,12%)
  4. 3 Waldemar Filaber
    119 (0,96%)
  5. 1 Krzysztof Łucjan Wilczyński
    191 (1,54%)
  6. 5 Dawid Lech Karczewski
    61 (0,49%)
  7. 2 Katarzyna Anna Kabat
    134 (1,08%)
  8. 9 Artur Potocki
    43 (0,35%)
  9. 8 Sabina Lamparska
    47 (0,38%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Marek Andrzej Lessman
    55 (0,44%)
  2. 9 Andrzej Stanisław Buk
    590 (4,74%)
  3. 1 Maciej Marian Rygielski
    1 025 (8,24%)
  4. 2 Anna Beata Gajewska
    236 (1,90%)
  5. 5 Henryk Adam Kopański
    193 (1,55%)
  6. 4 Jolanta Dorota Rynkowska
    150 (1,21%)
  7. 3 Edward Jasik
    316 (2,54%)
  8. 6 Elżbieta Cecylia Karasiewicz
    86 (0,69%)
  9. 7 Małgorzata Elżbieta Wasiewska
    77 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 8 Beata Niksa
    162 (1,30%)
  2. 2 Eugeniusz Jan Dembek
    530 (4,26%)
  3. 9 Jarosław Józef Maśkiewicz
    294 (2,36%)
  4. 3 Wojciech Dobrzeniecki
    514 (4,13%)
  5. 4 Maria Jolanta Lepianka
    215 (1,73%)
  6. 1 Ewa Junkier
    898 (7,22%)
  7. 5 Piotr Robert Ambroziak
    309 (2,48%)
  8. 7 Kajetan Rzeziński
    133 (1,07%)
  9. 6 Elżbieta Kuczmarska
    81 (0,65%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Krzysztof Kaźmierski
    100 (0,80%)
  2. 1 Piotr Jacek Jackowski
    1 196 (9,62%)
  3. 2 Grażyna Anna Laskowska
    282 (2,27%)
  4. 3 Henryk Witkowski
    482 (3,88%)
  5. 6 Jarosław Stanisław Olszewski
    188 (1,51%)
  6. 7 Danuta Maria Danyłec
    80 (0,64%)
  7. 4 Róża Nitkowska
    124 (1,00%)
  8. 9 Jerzy Płuciennik
    411 (3,31%)
  9. 8 Olga Rykaczewska
    308 (2,48%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Józef Polański
    665 (5,35%)
  2. 2 Iwona Maria Płoska
    103 (0,83%)
  3. 4 Wioletta Zabłotna
    85 (0,68%)
  4. 5 Przemysław Hubert Pierunek
    38 (0,31%)
  5. 6 Sabina Krystyna Górska
    26 (0,21%)
  6. 7 Maciej Witold Marciniak
    116 (0,93%)
  7. 8 Mariola Grażyna Jakubowska-Pilimon
    18 (0,14%)
  8. 9 Stanisław Kastrau
    256 (2,06%)
  9. 3 Tomasz Krzysztof Lewandowski
    99 (0,80%)

Okręg 2

Miasto Lubawa, Gmina Lubawa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marianna Bartkowska
    104 (1,37%)
  2. 2 Jan Licznerski
    307 (4,03%)
  3. 7 Brygida Krystyna Dutkiewicz
    91 (1,20%)
  4. 1 Stanisław Adam Kruszewski
    331 (4,35%)
  5. 4 Helena Antonina Ornaf
    126 (1,66%)
  6. 6 Mikołaj Garus
    74 (0,97%)
  7. 5 Wiesław Wiśniewski
    49 (0,64%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Iwona Deptuła
    206 (2,71%)
  2. 2 Alina Erdene-Ochir
    75 (0,99%)
  3. 5 Janusz Maksymilian Pszczoliński
    288 (3,78%)
  4. 3 Marcin Bednarczyk
    242 (3,18%)
  5. 7 Bogusław Józefowicz
    273 (3,59%)
  6. 6 Joanna Wrońska
    232 (3,05%)
  7. 1 Marek Borkowski
    474 (6,23%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 7 Sławomir Jamroży
    186 (2,44%)
  2. 3 Joanna Maria Kaczmar
    151 (1,98%)
  3. 4 Barbara Anna Dejna
    70 (0,92%)
  4. 2 Mirosław Wojciech Kowalczyk
    252 (3,31%)
  5. 5 Zygmunt Kasprowicz
    105 (1,38%)
  6. 1 Stanisław Marek Kieruzel
    192 (2,52%)
  7. 6 Renata Galińska
    79 (1,04%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jan Edward Kamiński
    144 (1,89%)
  2. 6 Elżbieta Wiśniewska
    145 (1,91%)
  3. 5 Wioletta Graszek
    131 (1,72%)
  4. 3 Krzysztof Krawiecki
    190 (2,50%)
  5. 2 Zenon Paprocki
    431 (5,66%)
  6. 4 Anna Ewa Krotowska
    91 (1,20%)
  7. 1 Bolesław Henryk Zawadzki
    1 117 (14,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Stanisław Ewertowski
    239 (3,14%)
  2. 6 Kinga Stanisława Okuniewska
    202 (2,65%)
  3. 2 Anna Szczawińska
    171 (2,25%)
  4. 4 Katarzyna Klejna
    30 (0,39%)
  5. 5 Roman Graszkiewicz
    128 (1,68%)
  6. 7 Marian Licznerski
    272 (3,57%)
  7. 1 Marian Golder
    411 (5,40%)

Okręg 3

Gmina Iława

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewelina Sagan
    133 (2,94%)
  2. 3 Violetta Elżbieta Dąbrowska
    37 (0,82%)
  3. 1 Jerzy Marian Osowski
    138 (3,05%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Zofia Kołakowska-Halbersztadt
    102 (2,25%)
  2. 1 Ryszard Jurkiewicz
    558 (12,32%)
  3. 2 Maria Irena Taranowska
    336 (7,42%)
  4. 5 Marcin Gietka
    136 (3,00%)
  5. 3 Krzysztof Jan Waluszkowski
    72 (1,59%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bartosz Miłosz Kućmin
    67 (1,48%)
  2. 3 Anna Stanisława Wanic
    56 (1,24%)
  3. 1 Mariola Zdrojewska
    140 (3,09%)
  4. 4 Zbigniew Grzegorz Żmudziński
    77 (1,70%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Stanisław Olejnik
    217 (4,79%)
  2. 1 Kazimierz Parowicz
    310 (6,84%)
  3. 4 Iwo Paweł Myśliński
    205 (4,53%)
  4. 3 Janina Gałkus
    114 (2,52%)
  5. 5 Ewa Jagła
    114 (2,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogumiła Jadwiga Kowalska
    406 (8,96%)
  2. 2 Wiesław Musiał
    540 (11,92%)
  3. 5 Henryk Plis
    136 (3,00%)
  4. 4 Danuta Monika Fuks
    146 (3,22%)
  5. 3 Marian Krzysztof Szkamelski
    489 (10,80%)

Okręg 4

Gmina Kisielice, Gmina Zalewo, Gmina Susz

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Węgier
    283 (2,85%)
  2. 2 Zbigniew Alojzy Głowacki
    154 (1,55%)
  3. 4 Jadwiga Rucińska
    49 (0,49%)
  4. 3 Eugeniusz Rogowski
    66 (0,66%)
  5. 6 Joanna Anna Kiers-Wasylow
    6 (0,06%)
  6. 7 Andrzej Antoni Miller
    50 (0,50%)
  7. 8 Urszula Szczepaniak
    106 (1,07%)
  8. 5 Karol Banaś
    104 (1,05%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Bożena Skwara
    40 (0,40%)
  2. 5 Marcin Warzechowski
    39 (0,39%)
  3. 7 Jarosław Dąbrowski
    66 (0,66%)
  4. 8 Joanna Agata Wielogórska
    12 (0,12%)
  5. 1 Bartosz Piotr Bielawski
    987 (9,94%)
  6. 2 Irena Piechota
    200 (2,01%)
  7. 4 Sławomir Jan Dąbrowski
    346 (3,48%)
  8. 3 Henryka Leokadia Skorczewska
    58 (0,58%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Andrzej Ludwik Szysler
    188 (1,89%)
  2. 4 Jacek Dobrowolski
    79 (0,80%)
  3. 6 Zbigniew Michał Reszka
    66 (0,66%)
  4. 2 Wiesław Olszewski
    441 (4,44%)
  5. 1 Regina Szpindler
    1 005 (10,12%)
  6. 7 Magdalena Anita Kierbedź
    47 (0,47%)
  7. 3 Wojciech Jacenty Wyganowski
    129 (1,30%)
  8. 5 Renata Władysława Celanowicz
    65 (0,65%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Mądra
    178 (1,79%)
  2. 2 Andrzej Piasecki
    89 (0,90%)
  3. 5 Przemysław Witkowski
    20 (0,20%)
  4. 3 Mariusz Kupczyński
    579 (5,83%)
  5. 7 Róża Aniela Kwaśniewska
    20 (0,20%)
  6. 8 Jadwiga Petrykowska
    157 (1,58%)
  7. 6 Rafał Marcin Młodawski
    34 (0,34%)
  8. 1 Edward Jan Całka
    494 (4,98%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Roman Świergolski
    331 (3,33%)
  2. 5 Danuta Krystyna Matwiejczak
    122 (1,23%)
  3. 7 Jan Adam Sadowski
    456 (4,59%)
  4. 6 Sylwia Homa
    54 (0,54%)
  5. 1 Andrzej Tomasz Dawid
    589 (5,93%)
  6. 4 Renata Gólcz
    88 (0,89%)
  7. 3 Hanna Alicja Bobek
    120 (1,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Wiesława Ewa Łatoszyńska
    19 (0,19%)
  2. 3 Jarosław Piechotka
    473 (4,76%)
  3. 4 Lucyna Górnik
    448 (4,51%)
  4. 2 Tomasz Koprowiak
    278 (2,80%)
  5. 1 Grażyna Irena Taborek
    502 (5,06%)
  6. 5 Barbara Kwiatkowska
    131 (1,32%)
  7. 8 Piotr Zdzichowski
    131 (1,32%)
  8. 7 Piotr Pyza
    30 (0,30%)