Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Ruda Śląska

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI: OD 365 - NIEPARZYSTE I OD 362 - PARZYSTE), ADAMA HULOKA, ADAMA MICKIEWICZA, AKACJOWA, ALEKSANDRA PUSZKINA, ANDRZEJA MIELĘCKIEGO, ANTONIEGO MAYA, ANTONIEGO SIERONIA, ANTONIEGO TIAŁOWSKIEGO, ANTONIEGO ZIELIŃSKIEGO, ASFALTOWA, ASTRÓW, BALLESTREMÓW, BANKOWA, BARTOSZA GŁOWACKIEGO, BOBRECKA, BRATKÓW, BYTOMSKA, BZÓW, CHABRÓW, CHRYZANTEM, CYPRIANA NORWIDA, CZEREŚNIOWA, CZESŁAWA MIŁOSZA, DROGA DO LIPIN, DUNAJEWSKIEGO, DWORCOWA, EMANUELA IMIELI, EMANUELA SMOŁKI, EMILII PLATER, EUGENIUSZA ROMERA, FABRYCZNA, FELIKSA WYLEŻOŁA, FIOŁKÓW, FLORIANA, GLIWICKA, GÓRNICZA, GRUNWALDZKA, GUSTAWA MORCINKA, HELENY MODRZEJEWSKIEJ, HENRYKA WIENIAWSKIEGO, IGNACEGO NOWAKA, JANA DOBREGO, JANA GIERAŁTOWSKIEGO, JANA KILIŃSKIEGO, JANA MATEJKI, JANA STYCZYŃSKIEGO, JANA WANIORA, JARACZA, JAŚMINÓW, JERZEGO ZIĘTKA, JESIONOWA, JOACHIMA ACHTELIKA, JOANNY, JÓZEFA JANTY, JÓZEFA SZAFRANKA, JULIUSZA LIGONIA, JURIJA GAGARINA, KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA, KAROLA GODULI, KAROLA MIARKI, KĘDZIERZYŃSKA, KLARY, KOKOTEK, KONSTANTEGO CIOŁKOWSKIEGO, KONSTANTEGO LATKI, KONWALII, KOPALNIA KAROL, KOŚCIELNA, KROKUSÓW, KRÓLOWEJ JADWIGI, KS. JÓZEFA CZEMPIELA, LESZCZYNOWA, LIPIŃSKA, LUDWIKA PIECHY, LUDWIKA SOLSKIEGO, MACIEJA, MAGAZYNOWA, MAGNOLII, MAKSYMILIANA KOLBE, MARIANA SMOLUCHOWSKIEGO, MARII KONOPNICKIEJ, MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE, MATEUSZA, MŁODEGO GÓRNIKA, MŁYN SZOMBIERSKI, NA ŁĄKACH, NAD BYTOMKĄ, NARCYZÓW, NOWOBYTOMSKA, NOWORUDZKA, OGRODOWA, OLCHOWA, ORZEGOWSKA, OWOCOWA, PAWŁA, PIASECZNA, PIASTOWSKA, PIOTRA TOMANKA, PLAC CHOPINA, PLAC NIEPODLEGŁOŚCI, PLAC SZKOLNY, PODLAS, PORĘBSKA, POTOKOWA, POWSTAŃCÓW, PROMIENNA, PRZEDSZKOLNA, PRZEDTORZE, PRZELOTOWA, PRZY KOLEI, RACIBORSKA, RENCISTÓW, RÓŻANA, RYSZARDA SPRUSA, SASANEK, SKALNA, SŁOWIAŃSKA, SOBIESKIEGO, SOSINKI, STANISŁAWA, STANISŁAWA STASZICA, STANISŁAWA LEMA, STANISŁAWY WYSOCKIEJ, STARA, STAROWIEJSKA, STEFANA BANACHA, STEFANA ŻEROMSKIEGO, STORCZYKÓW, STROMA, SZCZĘŚĆ BOŻE, SZYB BARBARY, SZYB BARTOSZA, SZYB MIKOŁAJ, SZYB POWIETRZNY, SZYB WALENTY, SZYB ZOFII, TOROWA, TULIPANÓW, TYLNA, WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO, WALENTEGO FOJKISA, WANDY, WARSZAWSKA, WAWELSKA, WENUS, WESOŁA, WĘGLOWA, WIKTORA BRAŃSKIEGO, WIKTORA BUJOCZKA, WINCENTEGO, WINCENTEGO JANASA, WINCENTEGO LIPA, WITOLDA CZAPLI, WITOLDA DOROSZEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA WOŁKOWA, WŁADYSŁAWA ŻELEŃSKIEGO, WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO, WOLNOŚCI, ZABRZAŃSKA, ZOFII NAŁKOWSKIEJ, ZWYCIĘSTWA

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grażyna Dziedzic
    1 423 (9,81%)
  2. 5 Maciej Zbigniew Ziomek
    340 (2,34%)
  3. 4 Andrzej Kazimierz Pacławski
    430 (2,97%)
  4. 10 Marek Franciszek Kobierski
    300 (2,07%)
  5. 8 Krzysztof Adam Kuberek
    69 (0,48%)
  6. 7 Ewa Barbara Banach
    83 (0,57%)
  7. 9 Marcelina Magdalena Skubis
    57 (0,39%)
  8. 6 Ewa Beata Błąkała - Zawronek
    115 (0,79%)
  9. 3 Jacek Tomasz Jarocki
    563 (3,88%)
  10. 2 Agnieszka Barbara Płaszczyk
    802 (5,53%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Karol Jan Pieter
    245 (1,69%)
  2. 6 Mateusz Roman Kubica
    93 (0,64%)
  3. 3 Janusz Zbigniew Muzyczyszyn
    35 (0,24%)
  4. 4 Marta Halina Pietrzak
    39 (0,27%)
  5. 2 Jerzy Jacek Kasperek
    346 (2,39%)
  6. 5 Dariusz Marcus Gawron
    44 (0,30%)
  7. 7 Grzegorz Marek Danisz
    21 (0,14%)
  8. 8 Joanna Maria Domachowska
    67 (0,46%)
  9. 9 Sybilla Bożena Ogrocka
    16 (0,11%)
  10. 10 Iwona Joanna Skierlak
    68 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Jacek Wesoły
    1 615 (11,14%)
  2. 8 Adam Jacek Włodarczyk
    36 (0,25%)
  3. 2 Dorota Jolanta Tobiszowska
    1 109 (7,65%)
  4. 4 Krzysztof Jerzy Piechaczek
    368 (2,54%)
  5. 6 Krzysztof Jan Kic
    69 (0,48%)
  6. 3 Wioletta Ewa Nowak
    434 (2,99%)
  7. 5 Anna Żebrowska
    84 (0,58%)
  8. 7 Edmund Karol Sroka
    184 (1,27%)
  9. 10 Janina Małgorzata Klasik
    157 (1,08%)
  10. 9 Henryk Urban
    95 (0,66%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Aleksandra Maria Skowronek
    1 933 (13,33%)
  2. 3 Janusz Hubert Żurek
    334 (2,30%)
  3. 2 Bartosz Piotr Dobrowolski
    365 (2,52%)
  4. 5 Anna Helena Zarębska
    78 (0,54%)
  5. 4 Mirosław Piotr Riedel
    256 (1,77%)
  6. 6 Marek Szymon Szymański
    580 (4,00%)
  7. 7 Gabriela Weronika Korkus
    111 (0,77%)
  8. 9 Józef Aleksander Sarek
    128 (0,88%)
  9. 8 Aleksandra Anna Redełkiewicz
    172 (1,19%)
  10. 10 Władysław Kucharski
    394 (2,72%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogdan Sylwester Bubała
    308 (2,12%)
  2. 3 Adam Grzegorz Cop
    58 (0,40%)
  3. 10 Jerzy Adam Urbański
    72 (0,50%)
  4. 5 Katarzyna Anna Bębnowicz
    46 (0,32%)
  5. 4 Daria Olimpia Januszkiewicz
    91 (0,63%)
  6. 8 Jerzy Skowron
    28 (0,19%)
  7. 6 Jolanta Izabela Beruda
    78 (0,54%)
  8. 2 Gizela Urszula Musioł
    93 (0,64%)
  9. 9 Tomasz Aleksander Muszik
    31 (0,21%)
  10. 7 Andrzej Ireneusz Wiśniewski
    36 (0,25%)

Okręg 2

RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI; OD 120 DO 360A-PARZYSTE I OD 133 DO 363 - NIEPARZYSTE), ALOJZEGO JANKOWSKIEGO, ANTONIEGO NOWARY, BIELSZOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 50), BOCIANÓW, BRATA ALBERTA, CHORZOWSKA, CZARNOLEŚNA, DĘBOWA, DOBREJ NADZIEI, DR. JÓZEFA ROSTKA, DZIAŁKOWCÓW, FRYDERYKA JOLIOT-CURIE, FRYDERYKA SZOPENA, GEN. HALLERA, GEN. STANISŁAWA MACZKA, GILÓW, GŁÓWNA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 5 NIEPARZYSTE I OD 2 DO 20D PARZYSTE), GOŁĘBI, GROCHOWSKA, GRZEGORZA FITELBERGA, HANSA LIEBHERRA, HENRYKA SIENKIEWICZA, HUTNICZA, IGNACEGO KRASICKIEGO, IGNACEGO PADEREWSKIEGO, JADWIGI MARKOWEJ, JANA DŁUGOSZA, JANA FURGOŁA, JANA GWIŻDŻA, JANA SMOLENIA, JANA STEFANA DWORAKA, JANUSZA KORCZAKA, JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO, JARZĘBINOWA, JASKÓŁCZA, JÓZEFA ELSNERA, JÓZEFA LOMPY, JULIANA TUWIMA, JULIANA URSYNA NIEMCEWICZA, JULIUSZA SŁOWACKIEGO, KAROLA BYTOMSKIEGO, KAROLA GABORA, KATOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 77), KAZIMIERZA, KĄPIELOWA, KOLEJOWA, KOLISTA, KOLONIA ZWYCIĘSTWA, KONSTANTEGO DAMROTA, KONSTYTUCJI, KRÓTKA, KS. JANA SZYMAŁY, KS. P. ŚCIEGIENNEGO, KUKUŁCZA, KUPIECKA, LECHA, LICEALNA, LISIA, LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO, LUDOWA, LWA TOŁSTOJA, ŁĄCZNA, MICHAŁA OGIŃSKIEGO, MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA, MIESZKA I, MIKOŁAJA KOPERNIKA, MOSTOWA, NOWA, OBJAZDOWA, OBROŃCÓW WESTERPLATTE, ODRODZENIA, OFIAR KATYNIA, OKOPOWA, OLIMPIJSKA, OSIEDLOWA, OSKARA KOLBERGA, PARKOWA, PAWŁA KUBINY, PAWŁA STALMACHA, PELAGII ZDZIEBKOWSKIEJ, PIASKOWA, PIOTRA CZAJKOWSKIEGO, PIOTRA NIEDURNEGO, PLAC JANA PAWŁA II, PLANTY KOWALSKIEGO, POCZTOWA, PODGÓRZE, POKOJU, POLNA, POPRZECZNA, RADOSNA, RATOWNIKÓW, ROBOTNICZA, RUDZKA, RYSZARDA MAGDZIORZA, SPOKOJNA, SPÓŁDZIELCZA, STALOWA, STRAŻACKA, SZAROTEK, SZYB ALINY, SZYB ANDRZEJA, TADEUSZA KOŚCIUSZKI, TADEUSZA REJTANA, TADEUSZA SYGIETYŃSKIEGO, TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO, TARGOWA, TEATRALNA, TEODORA NOWOKA, TOPOLOWA, WAWRZYNA KAŁUSA, WĄSKA, WIEJSKA, WINCENTEGO POLA, WITOLDA MALISZEWSKIEGO, WITOLDA PILECKIEGO, WŁADYSŁAWA REYMONTA, WODNA, WOJSKA POLSKIEGO, WRZOSOWA, WYZWOLENIA OD NUMERU 151, ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO, ZYGMUNTA NOSKOWSKIEGO, ŻELAZNA, ŻWIRKI I WIGURY

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC

kandydatliczba głosów

  1. 4 Elżbieta Grażyna Czapla
    97 (1,01%)
  2. 2 Henryk Dominik Piórkowski
    265 (2,76%)
  3. 1 Michał Walerian Pierończyk
    1 205 (12,57%)
  4. 5 Grzegorz Benedykt Gros
    89 (0,93%)
  5. 7 Katarzyna Małgorzata Sroka
    155 (1,62%)
  6. 3 Zofia Skowrońska
    229 (2,39%)
  7. 6 Ewa Maria Zieleźnik
    202 (2,11%)
  8. 8 Grzegorz Eugeniusz Handler
    425 (4,43%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Irena Czesława Kiziniewicz
    67 (0,70%)
  2. 1 Roman Marceli Kubica
    308 (3,21%)
  3. 2 Damian Piotr Belok
    265 (2,76%)
  4. 5 Iwona Irena Wolańska - Stachurska
    30 (0,31%)
  5. 6 Piotr Jerzy Skutela
    308 (3,21%)
  6. 7 Aneta Aleksandra Spałek
    74 (0,77%)
  7. 8 Tomasz Piotr Garbas
    113 (1,18%)
  8. 4 Jan Marek Migas
    63 (0,66%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 8 Barbara Danuta Dworak
    232 (2,42%)
  2. 1 Stefania Krawczyk
    955 (9,96%)
  3. 4 Sławomir Włodzimierz Barwiak
    220 (2,30%)
  4. 2 Dariusz Piotr Wesoły
    888 (9,26%)
  5. 3 Joachim Jan Kuchta
    187 (1,95%)
  6. 6 Barbara Skrobisz
    109 (1,14%)
  7. 5 Ireneusz Adam Kominek
    148 (1,54%)
  8. 7 Bogusława Szydłowska
    90 (0,94%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Tomasz Stiller
    186 (1,94%)
  2. 4 Krzysztofa Jadwiga Łabudzińska - Kuszewska
    98 (1,02%)
  3. 1 Barbara Maria Wystyrk - Benigier
    729 (7,61%)
  4. 7 Mateusz Dawid Kożdoń
    66 (0,69%)
  5. 6 Marek Bogdan
    105 (1,10%)
  6. 3 Andrzej Stania
    803 (8,38%)
  7. 5 Barbara Aleksandra Lemanik
    75 (0,78%)
  8. 8 Patrycja Luiza Pluta - Szymajda
    122 (1,27%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Iwona Maria Smieskol
    74 (0,77%)
  2. 1 Józef Piotr Milik
    226 (2,36%)
  3. 4 Józef Ernest Osmenda
    99 (1,03%)
  4. 3 Jarosław Henryk Lein
    90 (0,94%)
  5. 5 Ewa Maria Brzezińska - Dłóciok
    75 (0,78%)
  6. 8 Janusz Aleksander Mikitin
    39 (0,41%)
  7. 7 Zdzisław Julian Mikoda
    35 (0,37%)
  8. 6 Anna Jadwiga Spendel
    39 (0,41%)

Okręg 3

RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI OD 1 DO 131 - NIEPARZYSTE I OD 2 DO 118 PARZYSTE), ADAMA ASNYKA, ADMIRALSKA, ADOLFA KEMPNEGO, ALBERTA PAKUŁY, ALBINA KOWACZKA, ARMII KRAJOWEJ, ARTURA GROTTGERA, BAGIENNA, BASENOWA, BESKIDZKA, BIELSZOWICKA (Z NUMERAMI: od 51), BOROWA, BRUNONA SCHULZA, BUDOWLANYCH, BUKOWA, BURSZKI, CHŁOPSKA, CICHA, CISOWA, CYNKOWA, CZWARTAKÓW, DOLNA, DR. JORDANA, DZIEWANNY, EDMUNDA KOKOTA, ELIZY ORZESZKOWEJ, ENERGETYKÓW, ERNESTA TWARUSZKI, FIŃSKA, FLORIANA MARCINIAKA, GABRIELA NARUTOWICZA, GABRIELI ZAPOLSKIEJ, GEN. BEMA, GĘSIA, GLINIANA, GŁÓWNA (Z NUMERAMI: OD 7 NIEPARZYSTE I OD 22 PARZYSTE), GÓRNA, GRABOWA, GRANICZNA, GRODZKA, HALEMBSKA, HALINY POŚWIATOWSKIEJ, HARCERSKA, HUBALCZYKÓW, HUSARSKA, IGNACEGO KACZMARKA, JADWIGI ŚLĄSKIEJ, JAKUBA JASIŃSKIEGO, JANA BRZECHWY, JANA KASPROWICZA, JANA PARANDOWSKIEGO, JASNA, JASTRZĘBIA, JAWOROWA, JEDNOŚCI, JERZEGO KUKUCZKI, JOACHIMA LELEWELA, JODŁOWA, JÓZEFA PONIATOWSKIEGO, JUNAKÓW, JUTRZENKI, KAROLA SZYMANOWSKIEGO, KAROLA WIDECKIEGO, KAZIMIERZA BRODZIŃSKIEGO, KAZIMIERZA PUŁASKIEGO, KINGI, KŁODNICKA, KOCHŁOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 90), KOMUNY PARYSKIEJ, KONSTANTEGO I. GAŁCZYŃSKIEGO, KOŃCZYCKA, KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, KOSYNIERÓW, KRUCZA, KRZYWA, KS. HENRYKA MAZURKA, KS. JANA HRUBEGO, KS. JÓZEFA NIEDZIELI, KS. PAWŁA LEXA, KURPIOWSKA, KUŹNIKÓW, KWIATOWA, LEŚNA, LIGOCKA, LUBUSKA, LUDWIKA MIEROSŁAWSKIEGO, LUDWIKA ZAMENHOFA, ŁANOWA, ŁOWICKA, ŁUŻYCKA, MAJOWA, MAKOSZOWSKA, MAKOWA, MAKSYMILIANA CHROBOKA, MAŁA, MARII DĄBROWSKIEJ, MARII KUNCEWICZOWEJ, MARII RODZIEWICZÓWNY, MARZANNY, MAZURSKA, MIEDZIANA, MIĘDZYBLOKOWA, MIKOŁOWSKA, MIŁA, MIODOWA, MŁYŃSKA, MODRZEWIOWA, MOKRA, MORSKA, NA PIASKI, NAD DOŁAMI, NIKODEMA JARONIA, NOBLISTÓW ŚLĄSKICH, NOWOWIEJSKA, NOWY ŚWIAT, OBROŃCÓW POKOJU, ODRZAŃSKA, OGRODNICZA, OLSZYNOWA, ORLA, PANCERNYCH, PANEWNICKA, PARTYZANTÓW, PASIECZNA, PAWŁOWSKA, PCK, PIERNIKARCZYKA, PIĘKNA, PIONIERÓW, PIOTRA SKARGI, PIWNA, PODLASKA, POGODNA, POLIGONOWA, POLI GOJAWICZYŃSKIEJ, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, POZNAŃSKA, PRZYJAŹNI, PTASIA, RACŁAWICKA, ROLNICZA, ROMANTYCZNA, ROMUALDA TRAUGUTTA, RÓWNOLEGŁA, RYBNICKA, RYCERSKA, SEJMU ŚLĄSKIEGO, SKOŚNA, SŁONECZNA, SOBÓTKI, SOKOLSKA, SOLIDARNOŚCI, SOSNOWA, SPIŻOWA, SPORTOWCÓW, SREBRNA, STANISŁAWA KUNICKIEGO, STANISŁAWA NABZDYKA, STAROPOLSKA, STRZELCÓW BYTOMSKICH, STUDZIENNA, SZKOLNA, SZPITALNA, ŚMIŁOWICKA, ŚWIERKOWA, ŚWIĘTOJAŃSKA, UŁAŃSKA, USTRONNA, WALEREGO WRÓBLEWSKIEGO, WAWRZYŃCA SZCZUDLAKA, WĘZŁOWA, WIERZBOWA, WILCZA, WIOSENNA, WIŚNIOWA, WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, WOJCIECHA DRZYMAŁY, WOJCIECHA KOSSAKA, WSPÓLNA, WYPOCZYNKOWA, WYSOKA, WYŻYNNA, ZACISZE, ZAJĘCZA, ZIELONA, ZŁOTA, ŻELIWNA, ŻYTNIA

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC

kandydatliczba głosów

  1. 4 Izabela Ewa Palacz
    205 (1,54%)
  2. 5 Arkadiusz Zdzisław Pilarz
    51 (0,38%)
  3. 3 Michał Tomasz Wieczorek
    362 (2,73%)
  4. 6 Weronika Agnieszka Copik
    96 (0,72%)
  5. 1 Anna Monika Krzysteczko
    1 527 (11,50%)
  6. 2 Witold Leszek Hanke
    708 (5,33%)
  7. 8 Lucjan Karol Pakura
    117 (0,88%)
  8. 7 Andrzej Bernard Umlauf
    191 (1,44%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Maria Mercik
    165 (1,24%)
  2. 5 Rafał Zygmunt Przybyła
    28 (0,21%)
  3. 1 Tomasz Marcin Piechniczek
    769 (5,79%)
  4. 3 Jacek Andrzej Skierlak
    61 (0,46%)
  5. 4 Mirosław Marcin Szczepaniak
    43 (0,32%)
  6. 8 Lucyna Bogdanowicz
    88 (0,66%)
  7. 6 Ludwik Strzempek
    120 (0,90%)
  8. 7 Joanna Dominika Rosół
    57 (0,43%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Katarzyna Irena Korek
    671 (5,05%)
  2. 4 Jerzy Jan Kot
    235 (1,77%)
  3. 3 Krzysztof Bartosz Bochnia
    660 (4,97%)
  4. 1 Kazimierz Józef Myszur
    1 851 (13,94%)
  5. 7 Sylwia Dominika Kępa
    206 (1,55%)
  6. 8 Maria Monika Dąbrowska
    296 (2,23%)
  7. 6 Tomasz Dominik Gajewski
    187 (1,41%)
  8. 5 Edward Ignacy Kuś
    133 (1,00%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 8 Mateusz Marek Mrochen
    165 (1,24%)
  2. 7 Zbigniew Andrzej Dubiński
    38 (0,29%)
  3. 5 Magdalena Szpotan
    88 (0,66%)
  4. 2 Łukasz Wojciech Wodarski
    1 063 (8,00%)
  5. 3 Katarzyna Ewa Parylak - Jadwiszczok
    191 (1,44%)
  6. 6 Mateusz Marek Wróbel
    150 (1,13%)
  7. 1 Wioletta Janina Tkocz
    962 (7,24%)
  8. 4 Sławomir Andrzej Ochliński
    526 (3,96%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Wioleta Janiszewska
    307 (2,31%)
  2. 5 Urszula Gertruda Kasprzak
    96 (0,72%)
  3. 2 Krzysztof Sebastian Żywot
    416 (3,13%)
  4. 4 Zbigniew Tadeusz Barański
    234 (1,76%)
  5. 6 Beata Barbara Huczała
    20 (0,15%)
  6. 3 Joanna Maria Felkel
    62 (0,47%)
  7. 8 Zbigniew Zatorski
    112 (0,84%)
  8. 7 Beata Kańtoch
    26 (0,20%)

Okręg 4

RUDA ŚLĄSKA: 11 LISTOPADA, ALEJA DWORCOWA, ALFONSA ZGRZEBNIOKA, BAŁTYCKA, BARBARY, BISKUPA WILHELMA PLUTY, BOCZNA, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO, BOLESŁAWA PRUSA, BOROWIKÓW, BORÓWKOWA, BRATNIA, BRYGADZISTÓW, BRYNOWSKA, BRZOZOWA, CEGIELNIANA, CHMIELNA, CIASNA, CYPRYSOWA, DŁUGA, DOJAZDOWA, DOŻYNKOWA, DO DWORCA, DO GRÓDKA, DROBNA, DROZDÓW, EMILA SZRAMKA, FRANCISZKA WILKA, GAIKOWA, GAJOWA, GŁOGOWA, GOŚCINNA, GÓRNOŚLĄSKA, GROBLA KOLEJOWA, GRZYBOWA, GWARECKA, HANDLOWA, HARCMISTRZA JÓZEFA PUKOWCA, HENRYKA SŁAWIKA, HUCULSKA, IGNACEGO ŁUKASIEWICZA, JABŁONIOWA, JACKA, JACKA MALCZEWSKIEGO, JAGIELLOŃSKA, JAGODOWA, JANA, JANA DZIERŻONIA, JANA KARSKIEGO, JANA KOCHANOWSKIEGO, JERZEGO DRAŻYKA, JEŻYNOWA, JÓZEFA, JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO, JÓZEFA GRZEGORZKA, JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, JÓZEFA PORDZIKA, JÓZEFA RYMERA, KALINOWA, KAMIENNA, KANARKÓW, KAROLINKI, KASZTANOWA, KASZUBSKA, KATOWICKA (Z NUMERAMI : OD 78), KLONOWA, KŁOSOWA, KOCHŁOWICKA (Z NUMERAMI: OD 91), KOMBAJNISTÓW, KOPALNIANA, KRAKOWSKA, KRAKUSA, KRAŃCOWA, KRĘTA, KS. AUGUSTYNA POTYKI, KS. LUDWIKA TUNKLA, KS. STANISŁAWA BISTY, KSIĘŻYCOWA, LEOPOLDA STAFFA, LETNIA, LIPOWA, ŁĄKOWA, ŁOWIECKA, ŁUKOWA, MALINOWA, MAŚLAKÓW, MAZOWIECKA, MIKOŁAJA REJA, MŁODZIEŻOWA, MRÓWCZA, NASYPOWA, NORBERTA BOŃCZYKA, ODDZIAŁÓW MŁODZIEŻY POWSTAŃCZEJ, OKRĘŻNA, ONDRASZKA, OPŁOTKI, OPOLSKA, ORZECHOWA, OŚWIĘCIMSKA, OTYLII, PAWŁA POLOCZKA, PELAGII KWAPULIŃSKIEJ, PIECZAREK, PLEBISCYTOWA, POMORSKA, PORANNA, POZIOMKOWA, PROSTA, PRZEMYSŁOWA, RADOSZOWSKA, ROBERTA ŻYMŁY, RYBNA, RYDZÓW, RYSZARDA SIEKIELA, RZECZNA, SADOWA, SIEWNA, SIKOREK, SKOWRONKÓW, SŁOWIKÓW, SOLNA, STANISŁAWA MONIUSZKI, STANISŁAWA TURSKIEGO, STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, STEFANA BATOREGO, STEFANA ROGOZIŃSKIEGO, STRUMYKOWA, STRZELECKA, SUDECKA, SZPAKÓW, SZTOLNIOWA, SZTYGARSKA, SZYBOWA, SZYB ARTURA, ŚLĄSKA, ŚREDNIA, ŚWIĘTOCHŁOWICKA, TATRZAŃSKA, TĘCZOWA, WARMIŃSKA, WARSZTATOWA, WETERANÓW, WINCENTEGO POŚPIECHA, WIRECKA, WITA STWOSZA, WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY, WOJCIECHA KORFANTEGO, WROCŁAWSKA, WSCHODNIA, WYZWOLENIA OD NUMERU 1 - 150, XAWEREGO DUNIKOWSKIEGO, ZGODY, ZIEMSKA, ZJEDNOCZENIA, ŻURAWIA

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Rafał Mejer
    403 (3,68%)
  2. 2 Krzysztof Bogusław Rodzoch
    850 (7,76%)
  3. 3 Władysław Ryszard Dryja
    345 (3,15%)
  4. 5 Katarzyna Anna Mroczkowska - Lizut
    81 (0,74%)
  5. 7 Teresa Wieczorek
    433 (3,95%)
  6. 6 Beata Jolanta Drzymała - Kubiniok
    67 (0,61%)
  7. 4 Tomasz Jakub Broda
    136 (1,24%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Grażyna Janina Padlewska
    24 (0,22%)
  2. 3 Halina Maria Brzozoń
    56 (0,51%)
  3. 1 Marian Paweł Makula
    421 (3,84%)
  4. 2 Jan Augustyn Kołodziej
    90 (0,82%)
  5. 5 Janina Bożena Przysiężniuk - Muzyczyszyn
    11 (0,10%)
  6. 4 Łukasz Adrian Steuer
    189 (1,72%)
  7. 7 Kazimierz Płotkowski
    35 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mariusz Adam Pakuza
    1 471 (13,42%)
  2. 3 Marcin Tomasz Pierończyk
    631 (5,76%)
  3. 2 Anna Katarzyna Samol
    351 (3,20%)
  4. 5 Łukasz Nowok
    195 (1,78%)
  5. 4 Karina Maria Kubicka
    433 (3,95%)
  6. 6 Sławomir Marek Derecki
    77 (0,70%)
  7. 7 Aleksandra Bogumiła Gajda
    174 (1,59%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bianka Danuta Pietraszewska
    966 (8,81%)
  2. 2 Ewa Maria Chmielewska
    1 090 (9,95%)
  3. 3 Rafał Arkadiusz Wypior
    1 773 (16,18%)
  4. 5 Małgorzata Helena Kubela
    54 (0,49%)
  5. 4 Mateusz Andrzej Borysiewicz
    49 (0,45%)
  6. 6 Magdalena Barbara Wróbel
    56 (0,51%)
  7. 7 Jan Benigier
    43 (0,39%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Henryka Maria Skowrońska - Wawok
    70 (0,64%)
  2. 1 Jerzy Grzegorz Krótki
    200 (1,82%)
  3. 3 Jerzy Franciszek Grzesica
    18 (0,16%)
  4. 6 Grażyna Stanisława Kędzior
    31 (0,28%)
  5. 2 Jacek Dominik Zagórski
    67 (0,61%)
  6. 5 Grażyna Benedykta Maciągowska
    27 (0,25%)
  7. 7 Zbigniew Jan Litke
    43 (0,39%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Polecamy

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa głosowanie!

OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa głosowanie!

Najczęściej czytane