Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Łososina Dolna

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Łososina Dolna (część): położona na południowy – zachód od drogi krajowej DK 75 Branice – Brzesko – Nowy Sącz – Krzyżówka granica państwa i drogi gminnej Łososina Dolna Sadowa – Moszczynówka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marian Jan Pajor

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

149 (37,63%)

Sławomir Józef Bryniak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

215 (54,29%)

Grzegorz Józef Respekta

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

32 (8,08%)

Okręg 2

Sołectwo Łososina Dolna (część): położona na północny – wschód od drogi krajowej DK 75 Branice – Brzesko – Nowy Sącz – Krzyżówka granica państwa i drogi gminnej Łososina Dolna Sadowa – Moszczynówka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Bolesław Władysław Oleksy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

161 (45,10%)

Anna Teresa Fior

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

60 (16,81%)

Wiesław Prusak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

136 (38,10%)

Okręg 3

Sołectwo Bilsko (część): położona po lewej stronie drogi gminnej Bilsko – Rąbkowa – Znamirowice

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grzegorz Rębilas

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

30 (8,93%)

Wiesław Salamon

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

173 (51,49%)

Andrzej Górowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

133 (39,58%)

Okręg 4

Sołectwo Bilsko (część): położona po prawej stronie drogi gminnej Bilsko – Rąbkowa – Znamirowice

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Zelek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

97 (27,25%)

Stanisław Arkadiusz Sromek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

43 (12,08%)

Andrzej Krzysztof Pajor

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

114 (32,02%)

Michał Andrzej Kukla

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

67 (18,82%)

Kazimierz Jasnos

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA ZMIANA DLA GMINY

35 (9,83%)

Okręg 5

Sołectwo Tęgoborze (część): położona po obu stronach drogi krajowej DK 75 Branice – Brzesko – Nowy Sącz – Krzyżówka granica państwa do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1552K Tęgoborze – Chomranice (ul. św. Floriana) i prawa strona drogi powiatowej (ul. Gajowa, Jagodowa, Jaśminowa, Leśna, Lipowa, Majowa, Millenium, Miodowa, Ogrodowa, Pod Rachowem, Podgórze, Polna, Poziomkowa, Słoneczna, Sportowa, Struga, Szkolna, św. Justa, św. Świerada, Tulipanowa, Widokowa, Wrzosowa, Zakątek, Zielona, Zbożowa, Sądecka od nr 2 do nr 150 parzyste i od nr 1 do nr 71 nieparzyste, św. Floriana od nr 2 do nr 124 parzyste)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Józef Litwiński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

195 (41,49%)

Krzysztof Zbigniew Kosecki

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

275 (58,51%)

Okręg 6

Sołectwo Tęgoborze (część): położona od skrzyżowania drogi powiatowej nr 1552K Tęgoborze – Chomranice (ul. św. Floriana) i lewa strona drogi powiatowej z drogą krajową DK 75 Branice – Brzesko – Nowy Sącz – Krzyżówka granica państwa (ul. Akacjowa, Bazówka, Białowodzka, Bukowa, Cicha, Graniczna, Kościelna, Krótka, ks. Juliana Juzy, ks. Władysława Sitki, Kwiatowa, Migdałowa, Modrzewiowa, Nadbrzeżna, Pocztowa, Pogodna, Radosna, Sadowników, Sosnowa, Spokojna, Śliwkowa, św. Krzysztofa, Tomasza Kosowicza, Topolowa, Sądecka od nr 152 do nr 286 parzyste i od nr 73 do nr 91 nieparzyste, św. Floriana od nr 1 do nr 99 nieparzyste)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zdzisław Staszak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

29 (8,95%)

Agnieszka Teresa Bugajska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

31 (9,57%)

Wacław Mikołaj Burnagiel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

91 (28,09%)

Jerzy Wojciech Schneider

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

173 (53,40%)

Okręg 7

Sołectwa: Białawoda, Zawadka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Halina Maria Wolińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

148 (39,68%)

Arkadiusz Jakub Maziarz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

79 (21,18%)

Andrzej Tadeusz Sromek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

146 (39,14%)

Okręg 8

Sołectwo Świdnik

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Ryszard Stanisław Kuźma

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

91 (19,91%)

Małgorzata Fedko

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

61 (13,35%)

Tomasz Edward Kuźma

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

92 (20,13%)

Paweł Błażej Potoczek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

213 (46,61%)

Okręg 9

Sołectwa: Łyczanka, Skrzętla, Rojówka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Maria Kmiecik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

47 (20,43%)

Edyta Katarzyna Salamon

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

59 (25,65%)

Marek Franciszek Kmiecik

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

124 (53,91%)

Okręg 10

Sołectwo Witowice Dolne

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Urszula Monika Załubska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

76 (34,39%)

Robert Bednarek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

36 (16,29%)

Wiesław Stanisław Cetnarowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

109 (49,32%)

Okręg 11

Sołectwo Witowice Górne

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stefan Jan Sromek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

23 (11,22%)

Dorota Lebda

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

92 (44,88%)

Zenon Tomasz Ciarach

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

90 (43,90%)

Okręg 12

Sołectwa: Michalczowa, Łęki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Artur Mariusz Klimek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

139 (30,96%)

Katarzyna Maria Zgodzińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

146 (32,52%)

Monika Janina Hajduk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

164 (36,53%)

Okręg 13

Sołectwa: Stańkowa, Wronowice, Żbikowice

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Józef Firlej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

154 (36,75%)

Andrzej Jarosław Oleksy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

138 (32,94%)

Maria Litwińska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

127 (30,31%)

Okręg 14

Sołectwa: Tabaszowa, Znamirowice

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Andrzej Stanisław Sarata

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

111 (39,50%)

Dominik Stosur

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY ŁOSOSINA

8 (2,85%)

Mateusz Marcin Szabla

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

36 (12,81%)

Jacek Marian Turek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

126 (44,84%)

Okręg 15

Sołectwo Rąbkowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wojciech Gucwa

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SPRAWNA GMINA"

141 (52,22%)

Jacek Andrzej Biernacki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"

82 (30,37%)

Stanisław Józef Fedko

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

47 (17,41%)