Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - zgorzelecki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Zgorzelec

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ireneusz Owsik
    96 (0,76%)
  2. 4 Jolanta Mandau
    100 (0,79%)
  3. 7 Lidia Urszula Chruścińska
    32 (0,25%)
  4. 9 Janusz Lech Górski
    30 (0,24%)
  5. 3 Ryszard Wiktor Droszcz
    611 (4,82%)
  6. 5 Jerzy Ryszard Kabała
    69 (0,54%)
  7. 1 Alicja Sośniak
    473 (3,73%)
  8. 6 Agnieszka Joanna Świątecka-Gryszczuk
    47 (0,37%)
  9. 8 Tomasz Jakub Mikołajczyk
    14 (0,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Wiesława Janina Dziemiesz
    44 (0,35%)
  2. 1 Mirosław Fiedorowicz
    537 (4,24%)
  3. 5 Andrzej Miszczanowicz
    15 (0,12%)
  4. 4 Katarzyna Edyta Zych
    161 (1,27%)
  5. 8 Andrzej Rojek
    144 (1,14%)
  6. 9 Marek Zenon Wolanin
    213 (1,68%)
  7. 3 Zbigniew Zdanowicz
    143 (1,13%)
  8. 7 Joanna Tokarczuk
    115 (0,91%)
  9. 2 Anna Józefa Tomczyk
    226 (1,78%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 9 Honorata Patelska-Walczak
    35 (0,28%)
  2. 4 Zdzisław Konieczny
    91 (0,72%)
  3. 2 Waldemar Pakuła
    155 (1,22%)
  4. 3 Dorota Piasecka
    215 (1,70%)
  5. 1 Wiesław Piotr Tymiński
    220 (1,74%)
  6. 8 Kewin Zatylny
    156 (1,23%)
  7. 6 Mateusz Włos
    36 (0,28%)
  8. 7 Katarzyna Osóbka
    34 (0,27%)
  9. 5 Grażyna Maria Niedziela
    49 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Jakub Babicz
    123 (0,97%)
  2. 4 Edyta Anna Radziszewska
    73 (0,58%)
  3. 7 Jacek Konrad Nowak
    47 (0,37%)
  4. 2 Tomasz Jerzy Rudziński
    260 (2,05%)
  5. 9 Bartosz Dominik Konieczny
    171 (1,35%)
  6. 1 Andrzej Marek Weychan
    763 (6,02%)
  7. 5 Anna Poniedziałek
    81 (0,64%)
  8. 8 Estera Gilowska
    30 (0,24%)
  9. 6 Marta Kacperska
    31 (0,24%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Artur Stanisław Bieliński
    1 190 (9,40%)
  2. 4 Radosław Stanisław Baranowski
    413 (3,26%)
  3. 3 Marek Janusz Kurzyński
    711 (5,61%)
  4. 5 Małgorzata Jaroszewska
    187 (1,48%)
  5. 2 Eleonora Grażyna Kozieł
    614 (4,85%)
  6. 9 Zbigniew Kozłowski
    385 (3,04%)
  7. 7 Danuta Serafińska
    145 (1,14%)
  8. 8 Wojciech Krzysztof Szymków
    162 (1,28%)
  9. 6 Małgorzata Belka-Pałka
    132 (1,04%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Renata Polonis
    126 (0,99%)
  2. 6 Dariusz Kącki
    92 (0,73%)
  3. 8 Tomasz Kasprzyk
    145 (1,14%)
  4. 7 Aleksandra Piotrowska
    204 (1,61%)
  5. 2 Artur Tokarczyk
    690 (5,45%)
  6. 4 Grzegorz Bronisław Szelachowski
    137 (1,08%)
  7. 3 Wioleta Popęda
    299 (2,36%)
  8. 1 Jadwiga Barbara Buciuto
    1 239 (9,78%)
  9. 5 Eugeniusz Władysław Dudzik
    155 (1,22%)

Okręg 2

Miasto i Gmina Bogatynia

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Konrad Marek Wysocki
    522 (4,92%)
  2. 3 Artur Bohdanowicz
    617 (5,82%)
  3. 6 Joanna Barbara Wietrzykowska
    81 (0,76%)
  4. 5 Krzysztof Zbigniew Suszczyński
    224 (2,11%)
  5. 4 Małgorzata Wiśniewska
    216 (2,04%)
  6. 2 Jolanta Karolina Nietrzeba-Marcinonis
    447 (4,21%)
  7. 7 Artur Sienkiewicz
    832 (7,84%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Abdellah Rizki
    275 (2,59%)
  2. 3 Bogusław Sroczyński
    58 (0,55%)
  3. 1 Bogumił Jan Tyszkiewicz
    173 (1,63%)
  4. 5 Ala Marta Czajkowska
    117 (1,10%)
  5. 6 Anna Chudy
    71 (0,67%)
  6. 4 Sylwia Katarzyna Raba
    55 (0,52%)
  7. 7 Piotr Kazimierz Woeltz
    83 (0,78%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Waldemar Stępień
    97 (0,91%)
  2. 1 Joanna Małgorzata Adaszewska
    208 (1,96%)
  3. 2 Piotr Marek Danielecki
    45 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roland Liro
    40 (0,38%)
  2. 3 Katarzyna Justyna Kobes
    28 (0,26%)
  3. 2 Robert Krzysztof Zatylny
    35 (0,33%)
  4. 5 Jerzy Czerwiński
    31 (0,29%)
  5. 4 Krystyna Drobniak
    28 (0,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Dariusz Nowak
    337 (3,18%)
  2. 1 Adam Zenon Balcer
    669 (6,31%)
  3. 4 Marcin Marian Gowin
    427 (4,03%)
  4. 5 Artur Dejniak
    185 (1,74%)
  5. 6 Elżbieta Eleonora Brożek
    203 (1,91%)
  6. 7 Krystyna Franciszka Gnacy
    176 (1,66%)
  7. 3 Katarzyna Lucyna Bartkowiak
    217 (2,05%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Irena Teresa Komarnicka
    194 (1,83%)
  2. 4 Joanna Iżycka-Kuś
    235 (2,22%)
  3. 2 Natasza Anna Hładuń
    701 (6,61%)
  4. 1 Leszek Józef Panacheda
    405 (3,82%)
  5. 7 Daniel Ernest Fryc
    175 (1,65%)
  6. 6 Grzegorz Tomasz Kina
    238 (2,24%)
  7. 5 Henryk Piotr Pierzchalski
    198 (1,87%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Krzysztof Ostrówka
    334 (3,15%)
  2. 1 Wiktoria Rataj
    596 (5,62%)
  3. 5 Małgorzata Anna Płaszczyńska
    122 (1,15%)
  4. 7 Iwona Dominika Woźnicka
    305 (2,88%)
  5. 3 Patryk Sebastian Stefaniak
    290 (2,73%)
  6. 6 Krzysztof Grzegorz Rudziewicz
    79 (0,74%)
  7. 2 Wiesława Anna Kisiel-Smółka
    238 (2,24%)

Okręg 3

Miasto i Gmina Pieńsk; Gmina i Miasto Węgliniec

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Szymon Mikołajczyk
    397 (6,16%)
  2. 4 Beata Anna Paszkiewicz
    33 (0,51%)
  3. 5 Henryka Franciszka Breczko
    45 (0,70%)
  4. 3 Grażyna Halina Sroka
    48 (0,74%)
  5. 2 Paweł Czapliński
    234 (3,63%)
  6. 6 Mirosław Sochoń
    175 (2,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Włodzimierz Jacek Okoń
    99 (1,54%)
  2. 1 Iwona Anna Derucka
    377 (5,85%)
  3. 4 Antoni Strzelczyk
    126 (1,95%)
  4. 3 Anna Kleszczyńska
    108 (1,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grzegorz Piotr Sierżant
    146 (2,26%)
  2. 1 Bolesław Piotr Hyrlik
    33 (0,51%)
  3. 3 Anna Maria Jaworska
    44 (0,68%)
  4. 4 Franciszek Bołoz
    86 (1,33%)
  5. 6 Angelika Kochman
    59 (0,92%)
  6. 5 Agnieszka Joanna Pasieczny
    13 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Karolina Anna Koprowska
    137 (2,13%)
  2. 2 Anna Regina Garbowska
    33 (0,51%)
  3. 5 Adam Chorążyczewski
    8 (0,12%)
  4. 3 Joanna Julia Karczmarczyk
    37 (0,57%)
  5. 4 Łukasz Szybko
    27 (0,42%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wiesław Edward Frelich
    484 (7,51%)
  2. 6 Henryk Kramarzewski
    208 (3,23%)
  3. 2 Małgorzata Ewa Sokołowska
    702 (10,89%)
  4. 3 Ilona Jadwiga Curyło-Dziuba
    692 (10,73%)
  5. 5 Teresa Jadwiga Głuszak
    75 (1,16%)
  6. 4 Marek Leszek Popko
    266 (4,13%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Franciszek Mazurek
    909 (14,10%)
  2. 2 Mirosław Stanisław Koza
    302 (4,68%)
  3. 3 Izabela Kinga Uśpieńska-Domagała
    101 (1,57%)
  4. 4 Beata Iwona Grela
    195 (3,02%)
  5. 5 Grażyna Świercz-Latała
    57 (0,88%)
  6. 6 Karol Adam Aftyka
    191 (2,96%)

Okręg 4

Gmina Zgorzelec; Miasto Zawidów; Gmina Sulików

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Konrad Andrzej Tkaczyk
    520 (6,75%)
  2. 2 Ireneusz Andrzej Piątek
    37 (0,48%)
  3. 4 Rafał Dariusz Kazimierski
    9 (0,12%)
  4. 5 Bogusława Maria Delijewska
    75 (0,97%)
  5. 3 Joanna Izabela Pal
    89 (1,15%)
  6. 6 Adam Paweł Maliwiecki
    65 (0,84%)
  7. 7 Agnieszka Grześkowiak
    15 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Alicja Mędrek-Rutowicz
    219 (2,84%)
  2. 5 Małgorzata Korelin
    114 (1,48%)
  3. 1 Kazimierz Janik
    504 (6,54%)
  4. 2 Marian Matyjasik
    506 (6,56%)
  5. 6 Dariusz Tadeusz Kryński
    70 (0,91%)
  6. 3 Anna Beata Malkiewicz
    99 (1,28%)
  7. 7 Jan Zatylny
    220 (2,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Rafał Maj
    29 (0,38%)
  2. 3 Bożena Danuta Mularczyk-Rabiko
    143 (1,85%)
  3. 5 Bartłomiej Wadzicki
    68 (0,88%)
  4. 1 Anna Grażyna Kawalec
    225 (2,92%)
  5. 2 Michał Dżoga
    185 (2,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Anna Kielar
    152 (1,97%)
  2. 5 Patrycja Dąbrowska
    50 (0,65%)
  3. 1 Cezary Waldemar Wieczorek
    173 (2,24%)
  4. 2 Mirosław Mariusz Jackiewicz
    38 (0,49%)
  5. 3 Mariusz Jacek Dróżdż
    66 (0,86%)
  6. 6 Magdalena Majocha
    149 (1,93%)
  7. 7 Krzysztof Henryk Kołosionek
    51 (0,66%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Horodecka
    119 (1,54%)
  2. 5 Elżbieta Alina Wąsowska-Bodo
    102 (1,32%)
  3. 6 Mieczysław Okoń
    312 (4,05%)
  4. 2 Jan Kolbuch
    338 (4,38%)
  5. 3 Mariola Zofia Żurawińska
    133 (1,73%)
  6. 7 Mirosław Celuch
    354 (4,59%)
  7. 1 Krystyna Radzięta
    501 (6,50%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Czesława Wierzbicka-Zawada
    478 (6,20%)
  2. 4 Józef Bąk
    126 (1,63%)
  3. 5 Bożena Szczygielska
    202 (2,62%)
  4. 2 Katarzyna Szczech
    319 (4,14%)
  5. 3 Iwona Urszula Szatkowska
    454 (5,89%)
  6. 7 Andrzej Józef Muniak
    262 (3,40%)
  7. 6 Sławomir Bogdanowicz
    138 (1,79%)