Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - bieruńsko-lędziński

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Bieruń

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU

kandydatliczba głosów

  1. 4 Grzegorz Gabriel Jarosz
    264 (3,22%)
  2. 3 Zenon Edward Matlak
    67 (0,82%)
  3. 2 Konrad Szczepan Mateja
    277 (3,38%)
  4. 1 Urszula Maria Stęchły
    275 (3,35%)
  5. 5 Teresa Maria Duży
    230 (2,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Grzegorz Szymon Zacharczyk
    37 (0,45%)
  2. 7 Ewa Zimnoch
    164 (2,00%)
  3. 1 Kazimierz Czesław Chajdas
    821 (10,01%)
  4. 3 Michał Paweł Kuczek
    126 (1,54%)
  5. 2 Elwira Arletta Osoba
    113 (1,38%)
  6. 4 Danuta Maria Wagstyl-Majewska
    79 (0,96%)
  7. 6 Jadwiga Anna Latocha-Granowska
    111 (1,35%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wiesław Bigos
    530 (6,46%)
  2. 1 Łukasz Piotr Odelga
    706 (8,61%)
  3. 2 Weronika Nowakowska
    341 (4,16%)
  4. 4 Barbara Gabriela Nieckarz
    267 (3,26%)
  5. 6 Agnieszka Joanna Wyderka-Dyjecińska
    738 (9,00%)
  6. 5 Sebastian Artur Macioł
    719 (8,77%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Chodkowska
    233 (2,84%)
  2. 1 Andrzej Stanisław Baron
    846 (10,31%)
  3. 3 Grzegorz Krzysztof Zieliński
    202 (2,46%)
  4. 2 Elżbieta Justyna Zemanek
    180 (2,19%)
  5. 5 Krzysztof Wronikowski
    172 (2,10%)
  6. 6 Zofia Maria Łabuś
    541 (6,60%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Artur Ryszard Bojda
    20 (0,24%)
  2. 2 Jan Walenty Wieczorek
    66 (0,80%)
  3. 1 Marzena Barbara Żurek
    77 (0,94%)

Okręg 2

Lędziny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Czesław Piotr Orzegowski
    146 (2,08%)
  2. 2 Eva Anna Werner
    108 (1,54%)
  3. 3 Krystyna Cecylia Stęchły
    123 (1,75%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jerzy Benedykt Mantaj
    334 (4,76%)
  2. 1 Mariusz Stefan Trzciński
    299 (4,26%)
  3. 2 Iwona Marta Chrobok
    254 (3,62%)
  4. 3 Jerzy Marek Bobla
    162 (2,31%)
  5. 5 Rafał Józef Czarnuch
    250 (3,57%)
  6. 4 Bernadeta Karina Stachoń
    99 (1,41%)
  7. 6 Irena Maria Mądry
    77 (1,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Franciszek Mateja
    183 (2,61%)
  2. 7 Wiesław Stambrowski
    428 (6,10%)
  3. 4 Ewa Anna Kosteczko
    130 (1,85%)
  4. 3 Halina Barbara Resiak
    223 (3,18%)
  5. 1 Marek Aureliusz Spyra
    805 (11,48%)
  6. 6 Izabela Teresa Rozmysłowska
    87 (1,24%)
  7. 5 Marcin Dariusz Majer
    799 (11,40%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zofia Janina Dudek
    594 (8,47%)
  2. 7 Marian Wojciech Wojciechowski
    97 (1,38%)
  3. 2 Piotr Grzegorz Czerniak
    253 (3,61%)
  4. 4 Krystyna Cuber
    464 (6,62%)
  5. 3 Bogumiła Irena Freitag
    332 (4,74%)
  6. 6 Marcin Paweł Henka
    108 (1,54%)
  7. 5 Zuzanna Beata Siemieniuch
    138 (1,97%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ireneusz Benedykt Kokosiński
    65 (0,93%)
  2. 1 Dariusz Lucjan Dyrda
    210 (3,00%)
  3. 2 Katarzyna Barbara Skoczylas
    183 (2,61%)
  4. 5 Adam Lech Nowak
    48 (0,68%)
  5. 4 Alicia Renz
    12 (0,17%)

Okręg 3

Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agnieszka Iwona Jarnot
    180 (1,67%)
  2. 8 Anna Maria Jaromin
    52 (0,48%)
  3. 1 Jacek Karol Jeleń
    319 (2,96%)
  4. 7 Adam Piotr Pluta
    59 (0,55%)
  5. 6 Marek Arkadiusz Jaromin
    147 (1,37%)
  6. 5 Bogusława Halina Wituś
    28 (0,26%)
  7. 4 Dagmara Monika Karpińska
    89 (0,83%)
  8. 3 Marcin Michał Kosma
    457 (4,25%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Walenty Józef Goczoł
    577 (5,36%)
  2. 3 Kazimierz Plewnia
    624 (5,80%)
  3. 5 Anna Katarzyna Kubica
    1 150 (10,68%)
  4. 6 Krystyna Barbara Wojtuń
    177 (1,64%)
  5. 4 Czesław Augustyn Kłyk
    681 (6,33%)
  6. 7 Aleksandra Hanna Kostka
    81 (0,75%)
  7. 1 Bernard Czesław Bednorz
    776 (7,21%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Walenty Kuczowicz
    507 (4,71%)
  2. 1 Helena Julianna Magiera-Molendowska
    900 (8,36%)
  3. 8 Adam Ryszard Szromek
    77 (0,72%)
  4. 3 Małgorzata Joanna Beker
    416 (3,87%)
  5. 6 Arkadiusz Andrzej Sarat
    248 (2,30%)
  6. 4 Marek Augustyn Piekorz
    831 (7,72%)
  7. 9 Monika Maria Marszołek
    197 (1,83%)
  8. 7 Sylwia Anna Rusecka
    101 (0,94%)
  9. 5 Piotr Koziołek
    311 (2,89%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Janusz Kazimierz Kasperczyk
    225 (2,09%)
  2. 1 Aleksander Józef Kiszka
    327 (3,04%)
  3. 4 Wojciech Andrzej Krupka
    146 (1,36%)
  4. 2 Henryk Franciszek Komendera
    711 (6,61%)
  5. 8 Marek Andrzej Bukowski
    62 (0,58%)
  6. 6 Halina Elżbieta Wachowiak
    182 (1,69%)
  7. 5 Mariola Maria Szafron
    39 (0,36%)
  8. 7 Beata Kolba
    86 (0,80%)