Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - opolski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gmina Opole Lubelskie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Magdalena Mendak
    82 (1,23%)
  2. 1 Paweł Jan Grabek
    617 (9,24%)
  3. 4 Dariusz Czarnowski
    157 (2,35%)
  4. 2 Anna Stefanek
    156 (2,33%)
  5. 3 Bogusław Gorzym
    185 (2,77%)
  6. 7 Jadwiga Anna Religa
    60 (0,90%)
  7. 5 Marek Gogół
    123 (1,84%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Ilona Agnieszka Majak-Gierczak
    658 (9,85%)
  2. 1 Gabriela Anna Teresińska-Pruchniak
    696 (10,42%)
  3. 2 Janusz Aleksander Stępień
    393 (5,88%)
  4. 5 Justyna Gołofit
    94 (1,41%)
  5. 4 Dariusz Dąbrowski
    132 (1,98%)
  6. 6 Renata Pikuła
    64 (0,96%)
  7. 3 Jan Aleksander Goldman
    178 (2,66%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Iwona Szuba
    22 (0,33%)
  2. 1 Urszula Joanna Bartoszewska
    126 (1,89%)
  3. 6 Paweł Jacek Januszek
    165 (2,47%)
  4. 4 Renata Łakoma
    73 (1,09%)
  5. 2 Borys Konrad Środek
    147 (2,20%)
  6. 5 Paulina Zaborowska
    23 (0,34%)
  7. 7 Piotr Migora
    107 (1,60%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Henryk Dudziak
    380 (5,69%)
  2. 4 Waldemar Andrzej Gogół
    533 (7,98%)
  3. 5 Barbara Krzewska
    122 (1,83%)
  4. 1 Tomasz Wiesław Opoka
    764 (11,44%)
  5. 2 Maria Anna Ignatowska
    193 (2,89%)
  6. 6 Ilona Boguta
    157 (2,35%)
  7. 7 Mirosław Pietras
    274 (4,10%)

Okręg 2

Gmina Poniatowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jadwiga Flasińska
    213 (3,66%)
  2. 2 Andrzej Chyła
    274 (4,71%)
  3. 3 Bogdan Kuta
    362 (6,23%)
  4. 1 Krystyna Bożena Sołdek
    552 (9,50%)
  5. 5 Zbigniew Stanisław Młyniec
    104 (1,79%)
  6. 7 Daniel Rafał Piłat
    122 (2,10%)
  7. 6 Alicja Niezgoda
    185 (3,18%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Bernard Zubrzycki
    238 (4,09%)
  2. 2 Teresa Kramek
    80 (1,38%)
  3. 4 Lidia Małgorzata Depta
    37 (0,64%)
  4. 3 Rafał Andrzej Pastwa
    450 (7,74%)
  5. 5 Dariusz Gołofit
    134 (2,31%)
  6. 6 Monika Izabela Wyroślak
    56 (0,96%)
  7. 7 Janusz Marek Jakubczyk
    34 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 5 Tadeusz Cieniuszek
    57 (0,98%)
  2. 4 Agnieszka Piłat
    62 (1,07%)
  3. 3 Kinga Sawa
    28 (0,48%)
  4. 1 Rafał Kuzioła
    109 (1,88%)
  5. 2 Łukasz Jackowski
    201 (3,46%)
  6. 6 Kamil Dominik Paździor
    20 (0,34%)
  7. 7 Paulina Smaga
    31 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Kramek
    864 (14,86%)
  2. 2 Wojciech Furtak
    502 (8,64%)
  3. 3 Anna Leszczyńska
    291 (5,01%)
  4. 4 Roman Łubkowski
    162 (2,79%)
  5. 6 Jerzy Kuchta
    358 (6,16%)
  6. 5 Agnieszka Gałecka
    128 (2,20%)
  7. 7 Krystyna Zielińska
    159 (2,74%)

Okręg 3

Gminy: Chodel, Józefów nad Wisłą

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Robert Józef Dąbrowski
    423 (7,65%)
  2. 3 Mieczysław Marian Teresiński
    207 (3,74%)
  3. 2 Iwona Giza
    461 (8,33%)
  4. 5 Irena Piątek
    279 (5,04%)
  5. 6 Jadwiga Czuryszkiewicz
    137 (2,48%)
  6. 4 Władysław Guściora
    195 (3,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agnieszka Drozd-Bownik
    206 (3,72%)
  2. 2 Marcin Pastwa
    415 (7,50%)
  3. 1 Joanna Zaręba-Kotowska
    317 (5,73%)
  4. 4 Michał Stanisław Pałka
    43 (0,78%)
  5. 5 Anna Kłodnicka
    64 (1,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grażyna Zyska
    251 (4,54%)
  2. 1 Sylwester Franciszek Dziewulski
    268 (4,85%)
  3. 6 Robert Obel
    96 (1,74%)
  4. 3 Antoni Gierczak
    47 (0,85%)
  5. 4 Stanisława Bożena Podkowińska
    20 (0,36%)
  6. 5 Halina Agnieszka Rachoń
    32 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Maksymilian Kapica
    480 (8,68%)
  2. 2 Bernarda Giza-Małecka
    664 (12,01%)
  3. 3 Katarzyna Maria Pruchniak
    212 (3,83%)
  4. 6 Henryk Piłat
    443 (8,01%)
  5. 5 Apolonia Monika Kurek
    73 (1,32%)
  6. 4 Adam Tomasz Gołofit
    198 (3,58%)

Okręg 4

Gminy: Łaziska, Karczmiska, Wilków

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maria Ewa Kołodziejczyk
    171 (2,76%)
  2. 1 Zenon Jerzy Rodzik
    679 (10,96%)
  3. 4 Tadeusz Henryk Błachnio
    412 (6,65%)
  4. 3 Andrzej Rozwód
    269 (4,34%)
  5. 6 Ewa Zofia Krawczyk
    177 (2,86%)
  6. 5 Sławomir Lejwoda
    665 (10,74%)
  7. 7 Grażyna Zaborska
    128 (2,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marcin Markowski
    252 (4,07%)
  2. 3 Aneta Pietras
    95 (1,53%)
  3. 4 Bernarda Drąg
    62 (1,00%)
  4. 2 Mieczysław Kurleto
    220 (3,55%)
  5. 5 Bogusław Bernacki
    96 (1,55%)
  6. 6 Barbara Czarnota
    47 (0,76%)
  7. 7 Wiktor Jan Brzozowski
    49 (0,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Edyta Katarzyna Adamczyk
    41 (0,66%)
  2. 1 Grzegorz Zbigniew Sochalski
    152 (2,45%)
  3. 5 Daniel Kułaga
    29 (0,47%)
  4. 3 Łukasz Majewski
    80 (1,29%)
  5. 6 Justyna Bartoszewska
    30 (0,48%)
  6. 4 Marta Dorota Bartoś
    38 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Andrzej Burek
    635 (10,25%)
  2. 2 Janusz Ryszard Złotucha
    835 (13,48%)
  3. 6 Ewa Nowaczek
    237 (3,83%)
  4. 4 Tomasz Piotr Szymczyk
    155 (2,50%)
  5. 3 Jolanta Szałas
    257 (4,15%)
  6. 5 Ewa Katarzyna Szmit-Pastwa
    151 (2,44%)
  7. 7 Grzegorz Maryniowski
    231 (3,73%)