Wybory w Warszawie 2018: Patryk Jaki stawia Rafałowi...

Wybory w Warszawie 2018: Patryk Jaki stawia Rafałowi Trzaskowskiemu ultimatum. "Sprostowanie kłamstw, albo widzimy się w sądzie"

Zdjęcie autora materiału
Kacper Rogacin

Aktualizacja:

Polska

Wybory w Warszawie 2018: Patryk Jaki stawia Rafałowi Trzaskowskiemu ultimatum. "Sprostowanie kłamstw, albo widzimy się w sądzie"

©Fot. Marek Szawdyn / Polska Press

- Sztabowcy Trzaskowskiego cały dzień kłamali, że chcemy transportu darmowego, publicznego dla powstańców. Cały dzień kłamali, mimo że mówiliśmy, że to nieprawda. Daję tym panom 24 godziny na sprostowanie tych informacji. Jeśli tego nie zrobią, to wszyscy spotkamy się w sądzie - powiedział w czwartek rano Patryk Jaki podczas konferencji prasowej.
Wybory w Warszawie 2018: Patryk Jaki stawia Rafałowi Trzaskowskiemu ultimatum. "Sprostowanie kłamstw, albo widzimy się w sądzie"

©Fot. Marek Szawdyn / Polska Press

W całej sprawie chodzi o obietnicę Patryka Jakiego, który zobowiązał się, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, to zapewni powstańcom warszawskim transport dedykowany (w skrócie - będą oni podwożeni np. do aptek, szpitali itd.). Kandydat Platformy bywatelskiej Rafał Trzaskowski i jego sztab zarzucili jednak Patrykowi Jakiemu niewiedzę. "Transport publiczny jest w Warszawie darmowy dla powstańców" - pisali w mediach społecznościowych. I jest to prawda, tyle tylko, że Jakiemu nie chodziło o transport publiczny, a o dedykowany.

- W życiu publicznym bardzo ważne jest mówienie prawdy, dlatego chcemy przypomnieć, że sztab zorganizowany wokół Rafała Trzaskowskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz od początku dyskusji o przyszłości Warszawy regularnie kłamie. Kłamali w sprawie reprywatyzacji i dalej kolportują te kłamstwa. Kłamali w sprawie spalarni na Radiowie. Skłamali i kłamią dalej w sprawie naszych propozycji dla powstańców. Nad tym nie mogę już przejść do porządku dziennego. Zrobiliśmy konferencję prasową koło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wielokrotnie podkreślaliśmy, że chcemy powstańcom warszawskim zorganizować transport dedykowany, specjalny - mówił Patryk Jaki w czwartek rano na konferencji prasowej (cytat za 300polityka.pl).- Sztabowcy Trzaskowskiego cały dzień kłamali, że chcemy transportu darmowego, publicznego dla powstańców. Cały dzień kłamali, mimo że mówiliśmy, że to nieprawda. Daję tym panom 24 godziny na sprostowanie tych informacji. Jeśli tego nie zrobią, to wszyscy spotkamy się w sądzie - zapowiedział.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy stwierdził, że środki wygrane z tych procesów przekażę na powstańców warszawskich.

ZOBACZ TEŻ | 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Godzina "W"
POLECAMY:


Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ale co ten Jaki bredzi?

błazenada (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jaki nadal nie ogarnia w jakim mieście startuje?
"Kłamali w sprawie spalarni na Radiowie" - kto kłamał? Przecież to Jaki bredził w obietnicach że zamknie Radiowo jak zostanie prezydentem. Tyle że...rozwiń całość

Jaki nadal nie ogarnia w jakim mieście startuje?
"Kłamali w sprawie spalarni na Radiowie" - kto kłamał? Przecież to Jaki bredził w obietnicach że zamknie Radiowo jak zostanie prezydentem. Tyle że Radiowo będzie zamknięte na początku września, długo przed wyborami. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jaki bredzi bardziej niż się wydaje :)

zBielan (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jaki mówi o spalarni na Radiowie ale na Radiowie nie ma spalarni :) Jest wysypisko i kompostownia a jeżeli chodzi o spalarnię to w Warszawie budowę jednej z najnowocześniejszych spalarni w Europie...rozwiń całość

Jaki mówi o spalarni na Radiowie ale na Radiowie nie ma spalarni :) Jest wysypisko i kompostownia a jeżeli chodzi o spalarnię to w Warszawie budowę jednej z najnowocześniejszych spalarni w Europie zablokował kolega Jakiego czyli wojewoda. Tyle w temaciezwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo