MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybrali "Sołtysa Roku"

SYP
IMBRAMOWICE. Piotr Szreniawa, sołtys Kwaśniowa Górnego (gmina Klucze) zwyciężył w konkursie "Ekologiczne sołectwo powiatu olkuskiego - wybór sołtysa roku 2011", ogłoszonym przez władze powiatu oraz Lokalne Grupy Działania z Wolbromia i Olkusza.

Podczas wyborów "Sołtys Roku 2011" Fot. Archiwum LGD

Wyboru dokonało 36 sołtysów z całego powiatu olkuskiego, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Imbramowicach (gmina Trzyciąż).

"Sołtys Roku 2011" ma 63 lata, prowadzi gospodarstwo rolne, jest największym w gminie Klucze producentem mleka, zajmuje się także pszczelarstwem. Funkcję sołtysa pełni nieprzerwanie od 1999 roku. Drugie miejsce w konkursie zajął Tadeusz Kowalski, sołtys Zadroża (gmina Trzyciąż), a trzecie Małgorzata Bień, sołtyska Kosmolowa (gmina Olkusz). Czwartym miejscem podzielili się Marek Sioła, sołtys Zawady (gmina Olkusz) oraz Jan Wojdyła sołtys Braciejówki (gmina Olkusz).

Podczas tegorocznych dożynek "Sołtys Roku" dostanie nagrodę rzeczową o wartości 500 zł, a jego sołectwo 5 tys. zł. Odpowiednio za drugie miejsce jest 300 zł i 3 tys. zł, za trzecie 200 zł i 2 tys. zł, a za czwarte 100 zł dla sołtysa i tysiąc dla wsi.

Podczas spotkania w remizie miejscowej OSP odbyło się krótkie szkolenie na temat pozyskiwania dotacji przez sołectwa, jakie prowadzili pracownicy olkuskiego LGD. Na koniec sołtysi z całego powiatu wzięli udział w mszy odpustowej i procesji.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski