Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybrane kierunki

BK
Istnieją realne szanse, aby Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu, o której powstaniu mówi się od kilku lat, rozpoczęła działalność w październiku 2004 roku. Tak uważa prezydent Oświęcimia Janusz Marszałek.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu

   Potwierdzeniem tego ma być m. in. fakt, że znane jest już nawet nazwisko kandydata na rektora oświęcimskiej uczelni. Jest nim prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
   Póki co opracowane zostały trzy kierunki, na których w Oświęcimiu będzie można studiować. Są to: marketing i zarządzanie, politologia i filologia. Pierwszy ma obejmować dwie specjalności zarządzanie turystyką i hotelarstwem oraz zarządzanie w samorządach. W drugim przypadku przyszli słuchacze będą mogli studiować stosunki międzynarodowe oraz integrację europejską, a w ramach filologii przewidziano język angielski z informatyką i język rosyjski z historią.
   - Te kierunki zostały opracowane we wniosku przygotowanym przez prof. Janusza Pawlikowskiego do komisji akredytacyjnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu. Wymaga on jeszcze uzupełnienia ze strony Starostwa Powiatowego oraz MENiS. Końcem maja trafi pod obrady Sejmiku Województwa Malopolskiego, a następnie komisji akredytacyjnej - informuje prezydent Oświęcimia.
   W oświęcimskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej będzie mogło początkowo studiować 200 osób, a docelowo 600 na studiach dziennych oraz od 120 do 360 studentów w systemie zaocznym.
   Utworzenie szkoły będzie finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, budżet państwa - w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz Urząd Wojewódzki, powiat oświęcimski i gminy powiatu.
   Na bieżące funkcjonowanie uczelni środki finansowe przeznaczy MENiS, budżet państwa (OSPR) oraz w niewielkim zakresie jednostki samorządowe powiatu.
   Rząd RP planuje poza tym utworzenie Międzynarodowego Centrum Edukacyjnego jako odrębnej jednostki.
(BK)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski