MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wydarzenia

Redakcja
MARIA MAGDALENA POD WAWELEM

Piątek, 12 października, godz. 22, Prozak 2.0

To może być wydarzenie: w piątkową noc Justyna Steczkowska objawi nam swoje nowe wcielenie - jako Maria Magdalena pojawi się wraz z duetem BLCKSHP, aby porwać do tańca publiczność klubu Prozak. Czego możemy się spodziewać po tym występie? To w pewnym sensie kontynuacja ostatniego projektu studyjnego piosenkarki - "XV". Na podwójnym albumie znalazły się bowiem na nowo opracowane piosenki z jej poprzednich płyt. Część z nich miała mocno elektroniczny charakter - i balansowała od dynamicznego drum'n'bassu do hipnotycznego trance'u. Te piosenki Steczkowska wykonuje teraz w klubach, wcielając się w postać biblijnej Marii Magdaleny - i mając wsparcie projektu tworzonego przez dwóch cenionych didżejów i producentów - Kamila Okonka i Michała Brzozowskiego. Krakowski koncert będzie dopiero trzecim występem tego projektu. (GZL)

Maksymalna energia

Sobota, 13 października, godz. 20, Zaścianek

Powiedzmy sobie szczerze - polskie zespoły rockowe nie mają w zwyczaju jakoś wyjątkowo szaleć na scenie. Najczęściej tworzący je muzycy stoją nieruchomo, odgrywając swe partie bez większego entuzjazmu. Są jednak wyjątki. Należy do nich warszawska formacja Mama Selita. Nic w tym jednak dziwnego - grupa wykonuje bowiem tak energetyczną muzykę, że nikt nie potrafi przy niej ustać (czy usiedzieć) w miejscu. To dynamiczna mikstura reggae, funku, hip-hopu i rocka, którą z powodzeniem można porównać do twórczości takich sław, jak Red Hot Chili Peppers czy Rage Against The Machine. Od 2007 roku zespół zagrał blisko trzysta koncertów w całej Polsce, a zagranicznej publiczności zaprezentował się na legendarnym Square of Fame Wembley Arena w Londynie oraz na festiwalu Rock for People w czeskim Hradec Kralove. Na początku 2012 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "3, 2, 1...!", który został ciepło przyjęty przez fanów i krytykę. Sprawdźmy, jak ten materiał wypadnie na żywo!

(GZL)

Edyta znowu zaśpiewa

Niedziela, 14 października, godz. 18.30, Auditorium Maximum

Fani tej niezwykle popularnej w latach 90. piosenkarki czekali na jej powrót ponad dekadę. Co prawda pojawiała się w tym czasie sporadycznie na mniejszych lub większych występach, ale dopiero teraz zdecydowała się na pełną trasę koncertową. Wszyscy zapamiętaliśmy Edytę Bartosiewicz jako oryginalną wokalistkę o wyrazistej barwie głosu, która w zgrabny sposób łączyła popowe melodie z rockową energią. Nagrane przez nią płyty w większości były hitami - "Sen", "Szok'n'show", "Dziecko" czy "Wodospady". Potem przyszły jednak kłopoty z głosem wywołane depresją. Dlatego czekamy na nową płytę Edyty już czternaście lat. Być może nadchodzące koncerty dostarczą jej tyle energii, że wreszcie powstanie ten premierowy materiał. Przyjmijmy Edytę gorąco w Krakowie!

(GZL)

"

Słowak" dla studentów

15-31 października, Teatr im. Juliusza Słowackiego

Teatr im. Juliusza Słowackiego przygotował ofertę w sam raz na studencką kieszeń. Na wszystkie spektakle w dniach 15-31 października, za okazaniem legitymacji studenckiej, bilety będą kosztować tylko 20 zł. W ramach promocji będzie można kupić bilety m.in. na najnowsze produkcje, czyli "Peer Gynta" Henryka Ibsena w reżyserii Rafała Sabary oraz "Pacjenta EGBDF" Toma Stopparda w reżyserii Jarosława Kiliana. "Peer Gynt" Henryka Ibsena nie jest utworem łatwym, a mimo to od momentu powstania w 1867 roku zaskarbił sobie bodaj największe uznanie publiczności, a nawet stał się dziełem kultowym. Historia tytułowego bohatera, uciekającego przed odpowiedzialnością w świat fikcji, magii i czarów, wplątanego w dramatyczne związki z kobietami i zmagającego się z samym sobą, w każdych czasach przynosiła niezwykle atrakcyjne możliwości sceniczne. Z kolei "Pacjent EGBDF", najnowsza premiera przy pl. św. Ducha, to przedsięwzięcie nowatorskie na sześciu aktorów i trzydziestoosobową orkiestrę grającą utwory Andre'a Previna, laureata czterech Oscarów za muzykę filmową. To prapremiera polska sztuki cenionego i bardzo chętnie oglądanego dramatopisarza brytyjskiego, Toma Stopparda, zdobywcy Oscara za scenariusz "Zakochanego Szekspira". Szczegółowy repertuar teatru na www.slowacki.krakow.pl

(JOC)

Martin Kuchen solo

Środa, 17 października, godz. 21, Alchemia

Już siódmy raz zagląda do Klubu Alchemia "Krakowski Festiwal Jesieni Jazzowej". Niezwykle ważny, gdyż porusza obszary jazzu, które nie do końca są dla miłośników gatunku free zrozumiałe. Artyści poszukują nowych ścieżek, obszarów, które nie są jeszcze muzycznie odkryte. Zagłębiają się w dźwięki niekiedy drażliwe dla ucha odbiorcy. W środowy wieczór w solowym koncercie będziemy mogli podziwiać Martina Kuchena. Szwedzki saksofonista - w ekspresji dźwięku - wręcz pływa w muzyce improwizowanej nasączonej afrykańskimi nutami, które to poznawał podczas swoich licznych podróży i współpracy z właśnie folkowymi artystami. Zainspirowany kolorem Afryki w bardzo energetyczny sposób przedkłada i prezentuje tę tematykę w swojej najnowszej solowej płycie "Hellstorm". Płyta wydana jest w limitowanym nakładzie i zawiera śmiałe przykłady muzyki eksperymentalnej. Martin Kuchen to bardzo barwna postać na rynku muzycznym, swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał jako perkusista , następnie udzielał się w wokalistyce rockowej. Jednak w poszukiwaniach miejsca, instrumentu i gatunku zwyciężył saksofon i jazz.

Aga Stańczyk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski