Wygrała z seniorkami!

ŻUK
KOLARSTWO. Znakomicie spisała się Katarzyna Niewiadoma - zawodniczka Krakusa Swoszowice w międzynarodowym Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim kobiet, który był rozgrywany już po raz 20.

Będąca jeszcze juniorką Niewiadoma wygrała w całej stawce, włącznie z seniorkami!

O końcowym triumfie w 3-etapowym wyścigu zadecydował drugi dzień rywalizacji. Wtedy to Niewiadoma zajęła czwarte miejsce w przedpołudniowej "czasówce" pod górę, a następnie fantastycznie spisała się podczas popołudniowej walki etapowej.

- Liczył on osiem rund, około 70 kilometrów - mówi szkoleniowiec Krakusa Zbigniew Klęk. - Było osiem premii górskich. Na trzeciej rundzie zaatakowała zawodniczka ze Szwajcarii, a premię wygrała Paulina Gorycka. Kasia "poprawiła" i zyskała przewagę, która doszła do 1,40 min. Tak jechała przez pięć rund, a goniące ją seniorki: Paulina Brzeźna i wspomniana Gorycka nie mogły jej doścignąć. Na metę dotarła z przewagą 44 sekund.

Wygrała nie tylko etap, ale i zyskała koszulkę liderki, którą utrzymała na ostatnim etapie. Były akcje rywalek, ale Niewiadoma pokazała, że jest bardzo silna i nie dała się zepchnąć z pozycji liderki. W nagrodę zdobyła też koszulkę najlepszej góralki. Przewaga nad Brzeźną wyniosła 4 sekundy!

To kapitalny wynik. A już w weekend odbędą się górskie mistrzostwa Polski na szosie w Borowicach koło Jeleniej Góry. Młoda zawodniczka z Krakusa pokazuje, że jest w wybornej formie, a to też dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Holandii, na które pojedzie 14 września - będzie startować na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.