Wygrana dedykowana zmarłemu koledze

Maciej Zubek
Główkowe starcie Roberta Krzystyniaka z Podhala i Kamila Waksmundzkiego z Huraganu Waksmund fot. Maciej Zubek
Piłkarze Podhala wygrali jedenaste z rzędu ligowe spotkanie na swoim stadionie. Dla piłkarzy z Waksmundu była to pierwsza przegrana na wiosnę.

Derbowe spotkanie drużyn z Nowego Targu i Waksmundu poprzedziła minuta ciszy dedykowana Arkadiuszowi Świętkowi, tragicznie zmarłemu kilka dni temu byłemu zawodnikowi Podhala. Jego koledzy z boiska wybiegli w koszulkach z napisem "Na zawsze w naszej pamięci".

Tylko pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana. Długo gra toczyła się w środku pola. Podhale objęło prowadzenie w 43 min. Dynamiczną akcję prawą stroną przeprowadził K. Dudek, a Ślusarek dopełnił formalności.

Po przerwie z każdą kolejną minutą rosła inicjatywa nowotarżan. W 54 min było już 2:0. Misiura przejął piłkę w polu karnym, dograł ją do Antolaka, który uderzył obok interweniującego Rejczaka. W 58 min gospodarze zdobyli gola numer trzy. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ślusarek. W 89 min honorowe trafienie zaliczyli goście. Waksmundzki, widząc wysuniętego z bramki Trutego, przelobował go z 30 metrów.

NKP Podhale Nowy Targ 3 (1)
Huragan Waksmund 1 (0)

Bramki: 1:0 Ślusarek 43, 2:0 Antolak 54, 3:0 Ślusarek 58, 3:1 K. Waksmundzki 89.

Podhale: Truty - Bobek, Krzystyniak, Gąsiorek, Anioł - Misiura (66 Augustyn), Świerzbiński, Hałgas, K. Dudek - Antolak, Ślusarek (81 Hajnos).
Huragan: Rejczak - B. Drożdż (56 S. Drożdż), K. Potoczak, S. Garcarz, Cyrwus (77 M. Potoczak) - B. Mroszczak, B. Handzel, A. Mozdyniewicz (82 Siuty), M. Handzel - T. Mroszczak (46 Zagata), K. Waksmundzki.
Sędziował: Milos Janczar (Słowacja).