Remigiusz Szurek
Piłkarze MKS Limanovii zakończyli tegoroczne zmagania w 4. lidze małopolskiej wygraną Limanovia.net
Piłkarze MKS Limanovii, jedyny przedstawiciel limanowskiej piłki w czwartej lidze małopolskiej, po dwóch porażkach z rzędu odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad Orłem Ryczów 4:2. Aż 6:1 zwyciężył Sokół Słopnice.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka, na własnym boisku okazali się lepsi od Orła Ryczów, który obecnie w tabeli wyprzedza MKS już jedynie o dwa punkty.

Bardzo dobre zawody rozegrał wracający po kontuzji Kamil Palacz, który zanotował gola na 4:1, a wcześniej przy stanie 1:0 dla MKS był faulowany w polu karnym – jedenastkę wykorzystał Bartosz Kościółek. Pomocnik popisał się również asystą przy golu Pławeckiego na 3:1.

- Mecz fajnie nam się ułożył, co jednak później podrażniło gości. Wyszli z większym animuszem. Po przerwie przydarzyła nam się chwila nerwowości, później jednak zdominowaliśmy mecz, zdobyliśmy dwie bramki – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” Paweł Zegarek.

- Odnośnie Kamila to trenujemy z nami już od ponad miesiąca, ale ostatnio grywał końcówki. Potrzebował takiego występu, by przekonać się, że z jego kolanem już wszystko w porządku – dodaje szkoleniowiec.

Po siedemnastu kolejkach czwartej ligi, czyli na półmetku rywalizacji, Limanovia zajmuje piętnaste miejsce, o cztery punkty wyprzedzając Radziszowiankę Radziszów, pierwszą z drużyn znajdujących się na miejscu spadkowym. Bilans czwartoligowca z Limanowej po rundzie jesiennej to sześć zwycięstw, remis i dziesięć porażek (bilans bramkowy wynosi 18 do 42). Warto dodać, że aż osiem przegranych zespół trenera Pawła Zegarka kończył z jedną bramką na koncie mniej niż rywale.

W tabeli czwartej ligi małopolskiej zdecydowanym liderem są Wiślanie Jaśkowice, którzy uzbierali dotąd 46 punktów. Drudzy są zawodnicy rezerw Bruk-Betu Termalicy Nieciecza (37 pkt), a podium uzupełnia Poprad Muszyna (31 pkt).

Po jesieni Sokół na podium

W rozgrywkach piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej po rundzie jesiennej liderem jest Watra Białka Tatrzańska, która zgromadziła o trzy punkty więcej niż Bocheński KS i pięć więcej niż Sokół. Słopniczanie, podopieczni trenera Dawida Sudera, szybko odnaleźli się po spadku z czwartej ligi w nowych realiach. Sokół odniósł aż dziesięć zwycięstw, zanotował ponadto trzy remisy i poniósł ledwie dwie porażki. Przedstawiciel powiatu limanowskiego może pochwalić się bilansem bramkowym 29:17.

W swoim ostatnim tegorocznym meczu o ligowe punktu zespół ze Słopnic rozbił na własnym boisku Orkana Szczyrzyc aż 6:1. Goście, podopieczni trenera Krzysztofa Piwowarczyka nie mieli w tym starciu zbyt wiele do powiedzenia. Aż cztery trafienia na swoim koncie zapisał Malijczyk Mambe Camara (strzelał w minucie 2., 43., 55. i 82.), a po bramce dołożyli Matras i Porębski.

- Mecz ułożył się dla nas znakomicie, bo już od drugiej minuty byliśmy na prowadzeniu. Po kontrze Orkan jednak wyrównał i był moment, żeto rywale prezentowali się lepiej od nas. Pod koniec pierwszej połowy Camara po raz drugi wpisał się jednak na listę strzelców, co bardzo nas uspokoiło. Drugą połowę również rozpoczęliśmy od szybkiego gola i od tego momentu mecz toczył się pod nasze dyktando – powiedział po tym spotkaniu trener Dawid Suder, cytowany przez oficjalny profil Sokoła w mediach społecznościowych.

Inni przedstawiciele Ziemi Limanowskiej: wspomniany Orkan i Zalesianka Zalesie zimę spędzą kolejno na dziesiątym (19 pkt) oraz jedenastym miejscu (18 pkt) w ligowym zestawieniu. Dodajmy, że zalesianie w sobotę ulegli w Bochni tamtejszemu Bocheńskiemu 1:3 ponosząc siódmą porażkę w bieżącym sezonie.

AKS goni LKS

Na boiskach limanowsko-podhalańskiej Ligi Okręgowej jesienią najlepsi byli zawodnicy LKS Szaflary (34 pkt) przed AKS Ujanowice (31 pkt) i Orkanem Raba Wyżna (29 pkt).

Ujanowiczanie w ostatniej jesiennej serii gier pokonali wysoko na własnym boisku zespół Wierchów Pasierbiec 4:1.

Gorce Kamienica zremisowały 2:2 z limanowskim Płomieniem, który zmagania w rundzie jesiennej zakończył na ósmej pozycji.

Przedostatni Turbacz Mszana Dolna (o trzy punkty wyprzedza czerwoną latarnię – Wierchy Pasierbiec) w Jordanowie musiał uznać wyższość tamtejszego Jordana przegrywając 2:4. Najskuteczniejsi w ostatniej kolejce byli gracze Orkana Raba Wyżna, którzy zdemolowali Babią Górę Lipnica Wielka… 8:0!