Wygrana na pożegnanie

Jacek Żukowski
I liga piłkarek ręcznych. W ostatnim meczu w sezonie olkuszanki wcale nie miały łatwo z lubliniankami.

SPR Olkusz - AZS UMCS Lublin 35:32 (17:17)

Bramki: Masiuda 10, Wcześniak 9, Wójcicka 4, Nawara 3, Zub 3, Kantor 2, Kolonko 2, Leńczuk 1, Basiak 1 - Jarosz 8, Szyszkowska 8, Markowicz 5, Kozak 5, Figiel 4, Rossa 2.

W 6 min miejscowe objęły prowadzenie 3:2, ale w 8 min był remis 4:4. Przyjezdne zaczęły „odskakiwać”, w 14 min było 6:10, ale w 26 min znów był remis - 13:13 i ta połowa skończyła się rezultatem nierozstrzygniętym.

Miejscowe znów słabo zaczęły, w 37 min przegrywały 17:21, ale po czterech golach z rzędu doprowadziły do remisu. Nastąpiło przełamanie, gospodynie objęły prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Dystans wynosił przeważnie dwie bramki: 26:24 było w 48 min, ale już w 50 min nawet 31:25.

- Chciałbym bardzo pochwalić szczególnie Klaudię Zub, która weszła do gry w końcówce I połowy - mówi szkoleniowiec olkuszanek Marcin Księżyk. - Zagrała bardzo dobre spotkanie, podobnie jak Laura Nawara. Dobrze, że mieliśmy miły akcent na zakończenie sezonu. Z pewnością mogliśmy zająć wyższe miejsce niż piąte, ale w drugiej rundzie rozgrywek mieliśmy trochę pecha. Kontuzji doznały nasze skrzydłowe: Latała i Nowak. Prawie cały sezon nie grała Knapik, ale godnie w bramce zastąpiła ją Petlic.

Olkuszanki w weekend czeka towarzyski turniej w Łaziskach Górnych, w których wystąpią m.in. Ruch Chorzów, Korona-Handball Kielce, Żory i Zgoda Ruda Śląska. SPR spotka się z kielczankami i Zgodą.