Wygrana na zakończenie

STM
KOSZYKÓWKA. W ostatnim w tym sezonie we własnej hali spotkaniu o wejście do drugiej ligi mężczyzn, Leliwa Basket Tarnów zmierzyła się z Koroną Kraków.

Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli wprawdzie krakowianie, ale w 5 min notowano już korzystny dla gospodarzy rezultat 12-2. W drugiej części pierwszej kwarty skuteczniejsi byli jednak gracze Korony i po dziesięciu minutach podopieczni trenera Krzysztofa Kwiatkowskiego prowadzili różnicą trzech tylko "oczek". W drugiej części meczu, mimo skutecznych rzutów z dystansu Mateusza Piski, zarysowała się nieznaczna przewaga przyjezdnych i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Korony 42-38. W połowie trzeciej "ćwiartki" przewaga gości wzrosła do 5 pkt. (52-47). Straty krakowian w ataku pozwoliły jednak koszykarzom Leliwy Basket na przeprowadzanie szybkich i co ważne skutecznych akcji, po których gospodarze objęli prowadzenie 55-52. W odpowiedzi cztery z rzędu punkty zdobyli wprawdzie koszykarze z Krakowa, trafienia Rafała Górgóla i Marka Gaconia, spowodowały jednak, że po trzydziestu minutach Leliwa Basket prowadziła 60-56. Także na początku ostatniej kwarty punkty zdobywali tylko podopieczni trenera Kwiatkowskiego, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 65-56. Dziewięciopunktowa przewaga Leliwy Basket utrzymywała się jeszcze w 35 min (70-61). W końcówce krakowianie znacznie zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans, ale mecz zakończył się wygraną tarnowian 76-73 (24-21, 14-21, 22-14, 16-17).

Leliwa Basket: Rafał Górgól 21, Marek Gacoń 16, Mateusz Piska 16, Maciej Baran 6, Radosław Kopeć 6, Marcin Dobosz 5, Dominik Niemczura 3, Jacek Put 3, Dacjusz Maliński 0, Paweł Wcisło 0.