Wygrana po dogrywce

STM
W kolejnym spotkaniu małopolskiej ligi młodzików, trenowani przez Wiesława Klapera koszykarze Unii Tarnów zmierzyli się w Gorlicach z tamtejszym Glimarem.

Koszykówka młodzików

Początek meczu był bardzo wyrównany i oba zespoły zdobywały punkty praktycznie na przemian. Jeszcze w 9 min było 13-12, w końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze. Pierwsze minuty drugiej "ćwiartki" przebiegały pod dyktando tarnowian, którzy zdobyli 10 pkt. z rzędu i w 13 min prowadzili 22-16. Pięć minut później po dwóch rzutach za 3 pkt. Mariusza Nowackiego na tablicy pojawił się jednak wynik 30-28 dla Glimaru, a wynik pierwszej połowy na 31-30 dla Unii ustalił w ostatniej minucie Maciej Sosin, trafiając z ponad 8 m. Początek trzeciej kwarty również należał do gości i w 23 min Unia prowadziła 38-32. Po kolejnych czterech minutach było jednak 38-38, a przed ostatnią kwartą gospodarze wygrywali 49-46. W początkowych fragmentach czwartej "ćwiartki" skuteczniejsi byli gorliczanie, którzy w 35 min doprowadzili do wyniku 59-53. W tym momencie tarnowianie zastosowali krycie na całym boisku, w efekcie czego dwie minuty później było 61-61. Kolejne minuty ponownie należały jednak do miejscowych i na dwie minuty przed końcem meczu prowadzili oni 70-63. Końcówka meczu była popisem Kacpra Ciesielskiego i dzięki jego skutecznej grze, w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 74-74. W dogrywce niemal cały czas trwała wyrównana walka i jeszcze na 23 s przed końcem notowano wynik 80-80. W tym momencie punkty dla Unii - po podaniu Jakuba Łazowskiego - zdobył jednak Tomasz Nawrocki, chwilę później po nieudanej akcji Glimaru, jeden rzut osobisty wykorzystał zaś Mateusz Malinowski i tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unii 83-80 (12-16, 19-14, 15-19, 28-25, 9-6).
   Unia: Kacper Ciesielski 31, Krzysztof Januś 14, Tomasz Nawrocki 10, Jakub Łazowski 8, Mateusz Malinowski 7, Maciej Sosin 5, Karol Cieślikowski 3, Marcin Pierzchała 3, Piotr Ciuruś 2, Dawid Uriasz 0. Najwięcej punktów dla Glimaru: Mariusz Nowacki 22, Mariusz Podobiński 19, Marcin Mróz 17. (STM)