Wygrana po karnych

Dotychczasowa hokejowa rywalizacja Szwedów z Norwegami była pasmem klęsk dla tych drugich. Pierwszy mecz pomiędzy tymi skandynawskimi drużynami datowany jest na rok 1950 i od tego momentu zawsze wygrywali reprezentanci "Trzech Koron". Dopiero mistrzostwa świata w Słowacji przełamały ten impas, a Norwegowie wygrali, bowiem w decydującej chwili zachowali zimną krew i wygrali pojedynki na karne.

HOKEJ. Norwegowie po raz pierwszy w historii pokonali Szwedów.

Wcześniej na lodowisku było aż gęsto od emocji. Lepiej zaczęli Szwedzi, którzy po pierwszej tercji zeszli do szatni z przewagą 2 goli. Ten naddatek stopniał jednak w ciągu kolejnych 20 minut, a w ostatniej tercji żadna z drużyn nie mogła przechylić szali na swoją korzyść.

W pozostałych sobotnich spotkaniach niespodzianek już nie było. Faworyci z łatwością wygrywali, choć tylko Amerykanie już w pierwszej tercji zapewnili sobie komplet punktów. Finowie i Czesi potrzebowali więcej czasu, aby przełamać opór przeciwników. Bardzo powoli rozkręcają się na tych mistrzostwach Rosjanie. Po zaskakującej porażce w pierwszym spotkaniu z Niemcami teraz "Sborna" ledwo uporała się ze Słowenią. W innym niedzielnym meczu Kanada bez problemu rozgromiła Francję (w 3. piątce grał znany z polskich lodowisk Teddy da Costa) 9-1. W każdej tercji stali faworyci mistrzostw hokejowych dominowali nad rywalami i jedyną niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa. Blisko było "dwucyfrówki", ale Francuzi uniknęli katastrofy. (ML)

Wyniki MŚ

Grupa A

Rosja - Słowenia 6-4 (1-0, 1-1, 4-3). Mecz Słowacja - Niemcy zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Słowacja 1 3 3-1

2. Niemcy 1 3 2-0

3. Rosja 2 3 6-6

4. Słowenia 2 0 5-9

Grupa B

Kanada - Francja 9-1 (3-0, 2-1, 4-0). Mecz Szwajcaria - Białoruś zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Kanada 2 6 13-2

2. Szwajcaria 1 2 1-0

3. Francja 2 1 1-10

4. Białoruś 1 0 1-4

Grupa C

USA - Austria 5-1 (2-0, 1-1, 2-0), Norwe- gia - Szwecja 5-4 po karnych (1-3, 2-0, 1-1).

1. USA 1 3 5-1

2. Norwegia 1 2 5-4

3. Szwecja 1 1 4-5

4. Austria 1 0 1-5