Wygrana "Rycerzy"

ART
FUTBOL AMERYKAŃSKI. W swoim drugim meczu II ligi (grupa zachodnia) drużyna Kraków Knights wygrała na wyjeździe z Warriors Ruda Śląska 24-13 (0-6, 8-7, 8-0, 8-0). To pierwszy triumf nowohucian w bieżących rozgrywkach.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy pierwszą kwartę zakończyli wynikiem 6-0. Później wprawdzie punkty zdobyli goście - po przyłożeniu Marcina Żółtego po 6-jardowej akcji biegowej i podwyższeniu za dwa punkty Karola Andrzejewskiego było 6-8 - ale na przerwę "Wojownicy" schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc 13-8 (drugie przyłożenie Macieja Klimczaka).

"Rycerze" szybko opanowali jednak sytuację. Po touchdownie Wojciecha Drąga po 1-jardowej biegowej, a następnie w IV kwarcie po przepięknym 65-jardowym biegu Piotra Kozuba (w obu przypadkach podwyższenia za dwa punkty zaliczył Żółty) rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

- W pierwszej połowie za dużo kombinowaliśmy w ataku. To spowodowało, że "Wojownicy", którzy zagrali naprawdę solidnie, zasłużenie prowadzili. Po przerwie zaczęliśmy wybierać prostsze i lepiej przećwiczone zagrywki. Zaprocentowało to wygraną - powiedział Bartosz, Zbroja prezes Kraków Knights.

Następny mecz krakowianie rozegrają 26 czerwca w Poznaniu z 1.KFA Fireballs Wielkopolska. W tym sezonie po trzy najlepsze drużyny obu grup (Wschodnia i zachodnia) awansują do play-off i walczyć będą o awans. Dla Knights będzie to trzecie podejście do I ligi.

WYNIKI

Grupa zachodnia: Czerwone Byki Poznań - Bielawa Owls 14-42.

1. 1.KFA Fireballs 2 4 70-6

2. Czerwone Byki 3 62-54

3. Bielawa Owls 2 2 74-22

4. Kraków Knights 2 2 32-45

5. Warriors 3 0 31-59

6. Gliwice Lions 2 0 0-83

Bielawie Owls karnie odjęto 2 punkty za przekroczenie limitu obcokrajowców mogących przebywać na boisku.

Grupa wschodnia: Scyzory Kielce - Mustangs Płock 12-18, Radom Rocks - Warsaw Spartans 0-28.

1. Lowlanders 2 4 58-6

2. Scyzory 3 4 54-36

3. Warsaw 3 4 48-30

4. Mustangs 2 2 24-32

5. Torpedy 2 0 16-56

6. Radom Rocks 2 0 8-48