Wygrana z Viretem zapewniła baraże

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści MTS-u Chrzanów na pewno nie spadną z ligi bezpośrednio. Zapewnili sobie bowiem udział w barażach i postarają się zachować byt w meczu z II-ligowcem.

Viret Zawiercie – MTS Chrzanów 28:29 (11:15)
Bramki dla MTS-u: Cupisz 7, Stroński 5, Budziosz 4, Kirsz 4, Zajdel 3, Żydzik 2, D. Skoczylas 2, Madeja 1, Skręt 1, najwięcej dla Viretu: Fugiel 10, Biernacki 5, S. Zagała 5.

Nic nie pozbawi MTS-u 12. lokaty i ostatni mecz u siebie z ŚKPR-em Świdnica nie będzie miał już żadnego znaczenia.

Chrzanowianie z pewnością nie byli faworytami meczu w Zawierciu, ale udźwignęli presję i wygrali. Od początku objęli prowadzenie, było 4:2, a potem przewaga oscylowała wokół jednej, bądź dwóch bramek. W ostatnich minutach pierwszej połowy chrzanowianie okazali się bardzo skuteczni i wygrywali już 15:10. Nawet stracony „gol do szatni” nie załamał ich.

Gospodarze nie chcieli się poddać i ruszyli w pogoń, która okazała się na tyle skuteczna, że doprowadzili do remisu w 41 min. Niebawem jednak chrza-nowianie znów odskoczyli na kilka goli. W 56 min przewaga przyjezdnych znów była znaczna (29:24). MTS był zadowolony z wyniku, ale o mało co nie skończyło się to dla niego źle, bo od tej chwili trafiali już tylko gospodarze. Nie zdołali jednak dogonić zawodników z Chrzanowa.