Wygrane faworytów

PAN
SZACHY. W ramach VIII Festynu Rodzinnego w budynku Gminy Biskupice w Tomaszkowicach odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta.

Grano w dwóch grupach wiekowych, w każdej systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Dziewczęta grały razem z chłopcami, ale klasyfikacja była oddzielna. Sędziowali Andrzej Irlik sędzia klasy międzynarodowej i Bogumiła Ślęczka. W grupie A dla zawodników urodzonych w 1996 r. i młodszych zwyciężyli zawodnicy z klubu MKS MOS Wieliczka, główni faworyci zawodów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Marcelina Tracz, druga była Agnieszka Badoń, a trzecia Weronika Ślęczka. Wśród chłopców zwyciężył Konrad Buś, drugi był Kamil Wrześniak, a trzeci Wojciech Zdeb. W tej grupie rywalizowało 18 chłopców i 11 dziewcząt. Najmłodsi uczestnicy turnieju to Miłosz Dębowski urodzony w 2004 roku. oraz Wojciech Golenia, Izabela Gajek i Justyna Karpała urodzeni w 2003 roku. W grupie B dla zawodników urodzonych w 1995 i starszych pierwsze miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący MKS MOS Wieliczka, wśród dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Tracz, a wśród chłopców zwyciężył Bartosz Ślęczka. Drugi był Michał Lasek z CKiS Skawina, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuta z Wieliczki. W tej grupie grało 14 zawodników. Na uroczystym zakończeniu turnieju Wójt Biskupic Zbigniew Fic w towarzystwie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Przebieczanach Bogumiły Ślęczki i Andrzeja Irlika wręczył puchary dla pierwszej trójki z obu grup. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Biskupice.