Wygrane krakowianek

Michał Lipka
II liga siatkarek. Oba zespoły wciąż rywalizują o utrzymanie. Na razie bliżej celu są krakowianki.

AZS UEK Kraków – Dalin Myślenice 3:0 (27:25, 25:20, 25:14) i 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

AZS UEK: Czekaj, Kerep, Rerak, Warzecha, Madzia, Turczanik, Mistygacz (libero), Urban (libero) oraz Mazurkiewicz, Grzywna.

Dalin: M. Gablankowska, Prośniak, Skóra, Iszczuk, Kędziora, Szewczyk, Kozak (libero) oraz Góralik.

Stan rywalizacji play-out (gra się do 3 zwycięstw): 2:0.

W rywalizacji zdecydowanie dwóch najsłabszych zespołów ligi, AZS UEK jest o jedną wygraną od szczęścia.

W pierwszym spotkaniu myśleniczanki były godnymi rywalkami tylko w inauguracyjnym secie i wyłącznie do siebie mogą mieć pretensje, że nie przechyliły w nim szali na swoją korzyść. Przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 7:1 i w trakcie partii nie pozwalały zbliżyć się miejscowym. W końcówce jednak roztrwoniły cały swój dorobek, choć miały nawet setbola, a po błędach w obronie sprezentowały triumf krakowiankom.

Pozostałe odsłony były już jednostronne. Podopieczne Kacpra Osucha prowadziły w nich od początku i ani na chwilę losy tych partii nie były zagrożone. Duch walki zgasł w Dalinie ostatecznie w ostatnim secie, więc skończyło się w nim na pogromie. Zasłużone zwycięstwo przypieczętowała skutecznym atakiem Madzia.

W drugim meczu myśleniczanki postawiły większy opór, ale końcówki lepiej rozgrywały krakowianki.