Wygrany sparing Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Piotr Piertras, (łm)
Bartosz Frydrych
W sobotnim sparingu piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wygrali 3:1 z czeską MFK Karviną. Był to ostatni element zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim.

11-dniowe zgrupowanie na Górnym Śląsku niecieczanie zakończyli sparingiem z drużyną z Karwiny. Podopieczni Czesława Michniewicza zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach meczu.

Prowadzenie dla „Słoników” zdobył coraz lepiej spisujący się Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Rywale do wyrównania doprowadzili tuż przed przerwą po strzale zza linii pola karnego Lukasa Budinsky’ego.

W końcówce gola po rzucie rożnym zdobył Artem Putiwcew, natomiast minutę później wynik ustalił nowy gracz „Słoników” David Guba, wykorzystując prostopadłe podanie Patrika Misaka.

W pierwszej połowie w drużynie z Niecieczy testowany był 20-letni obrońca Michal Siplak. – Słowak zagrał poprawnie, chciałbym go jednak jeszcze zobaczyć w akcji – stwierdził szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Czesław Michniewicz.

Po dwóch wolnych dniach, we wtorek niecieczanie wznowią treningi. W środę w Woli Chorzelowskiej rozegrają kolejny mecz kontrolny, tym razem z Wigrami Suwałki. W weekend, w ostatnim sparingu, zmierzą się natomiast ze Stalą Mielec.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – MFK Karvina 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Gutkovskis 17, 1:1 Budinsky 45, 2:1 Putiwcew 88, 3:1 Guba 89.

Bruk-Bet Termalica: Trela – Pleva, Markowski, Stano, Siplak – Juhar, Kupczak, Kowal, Stefanik, Smuczyński – Gutkovskis oraz Pilarz, Szarek, Osyra, Putiwcew, Ziajka, Guba, Jovanović, Babiarz, Misak, Wróbel, Kędziora. ą

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o piłkarzach Termaliki Bruk-Bet Nieciecza

Materiał oryginalny: Wygrany sparing Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - Gazeta Krakowska